نیاز به حل مشکلات زیرساختی سه شهر صنعتی فارس وجود دارد


نیاز به حل مشکلات زیرساختی سه شهر صنعتی فارس وجود دارد


به گزارش ایلنا، علی رسولیان در نشست جمع بندی این بازدید با نایب رئیس شورای اسلامی، توسعه و تکمیل زیرساخت های سروستان ۲ مهم ترین گزینه سرمایه گذاری شیراز را ضروری دانست. نگرانی های جدی برای این سازمان و شرکت شهرک صنعتی فارس وجود دارد. ، گفت: مهمترین کمبود زیرساختی شهرک صنعتی ۷۵۰ هکتاری پایداری تامین برق است که در صورت رفع آن می توان شاهد شتاب صنعتی شدن و جذب سرمایه گذار بود. توسعه این رشته


رسولیان احداث پست ۶۳.۲۰ ولت و خطوط انتقال برای تامین انرژی پایدار شهرک های صنعتی سروستان ۲ را برشمرد و خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، تامین برق شهرک های صنعتی بر عهده وزارت نیرو است. شرکت «توانیر» و دارایی های دولت اساسا متعلق به وزارت نیرو است و سازمان و شرکت های استانی هیچ وامی در این زمینه از دولت دریافت نمی کنند.


معاون وزیر صنعت معدن و تجارت اضافه کرد: اما در عین حال سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران از سال ۱۳۹۷ به منظور تسریع در اجرای پروژه ها و کمک به سرمایه گذاران با توجه به نقش خود از این بخش حمایت می کند. منبع داخلی


وی همچنین گفت: علاوه بر این، اجرای خط داخلی شهرک صنعتی از منابع داخلی تامین می شود و در صورت صرف پروژه های خارج از شهر، هزینه تمام شده باعث افزایش سهم صنعتگران می شود که بهره وری کافی را تضمین نمی کند. منطق اقتصادی


مدیرعامل سازمان شهرهای کوچک صنعتی و صنعتی ایران ادامه داد: هر چقدر بتوانیم از وام های دولتی برای پروژه های زیربنایی خارج از شهرها استفاده کنیم، به صنعتگران کمک کرده ایم تا هزینه ها را کاهش دهند و در تولید، صنعت و اشتغال موفق تر شوند. “


وی همچنین اعلام کرد که معاونت صنایع و صنایع کوچک ایران و شرکت صنایع فارس آماده تامین و پرداخت ۳۰ درصد هزینه برق سروستان ۲ هستند که ۴۰ درصد آن توانیر و ۳۰ درصد برق را توانیر تامین می کند. . . منابع از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای اجرای هرچه سریعتر این طرح تامین می شود.


معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه به طرح افزایش ساخت شهرک صنعتی خرمه اشاره و خاطرنشان کرد: وی معتقد است این موضوع نیز با هدف ایجاد بستری برای جذب سرمایه گذار در بستر توسعه جهانی است. به غیر از خرمه، ما هم از این موضوع حمایت می کنیم.


رسولیان افزود: مهمترین نیاز اجرای طرح توسعه شهرک صنعتی هورامه تامین حداقل ۲۵ لیتر آب توسط وزارت نیرو و سازمان آب منطقه ای فارس است که در صورت اعطای مجوز اجرایی خواهد شد. . منتشر شد.


معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین به برنامه این سازمان برای تسریع در ایجاد شهرک صنعتی در کوار اشاره کرد و گفت: مشکل اصلی تملک زمین برای این شهرک صنعتی و موضوع اعطای مجوز ویژه برای حفاری است. ” با تسریع در صدور مجوزهای Well.Fars که از وزارت نیرو و شرکت آب منطقه‌ای انتظار داریم، این فرصت را داریم که توسعه و تکمیل شهرک صنعتی کوار و راه‌اندازی صنعت کوار را تسریع کنیم. شهر در اسرع وقت


در این جلسه که به سرپرستی نایب رئیس شورای اسلامی برگزار شد، نمایندگان مردم کوار، خرم و سروستان شورای اسلامی و مدیران کل استان و نمایندگان شورای اسلامی شهر حضور داشتند. مدیران استان وزارت نیرو طرح احداث پست شهرک صنعت را تصویب کرد و سروستان ۲ با مشارکت ۳۰ درصدی شرکت املاک صنعتی، ۴۰ درصدی شرکت توانیر و ۳۰ درصدی منابع داخلی اجرا می شود. از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان.


مدیرعامل شهرک های صنعتی فارس در این جلسه گفت: احداث شهرک صنعتی کوار یکی از مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان برای تامین زیرساخت ها و بسترهای لازم برای استقرار واحدهای صنعتی است. جذب سرمایه گذار در کوار در دستور کار این شرکت قرار دارد.


سیدمصطفی هاشمی ادامه داد: کوار پتانسیل های زیادی دارد و با راه اندازی این شهرک صنعتی شصت و پنجمین شهر صنعتی فارس زمینه لازم برای جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال پایدار ایجاد می شود.


تاکید شد گواهینامه بر اساس مرجع زیرساخت این سایت صنعتی صادر شده است.


مدیرعامل شهرک های صنعتی فارس گفت: این شهرک صنعتی در زمینی به مساحت ۴۸ هکتار احداث می شود.


با تاکید بر لزوم حمایت و همکاری همه دستگاه های اجرایی دولت برای تامین زیرساخت ها تصریح کرد: شرط اصلی ایجاد شهرک صنعتی تامین امکانات زیربنایی از جمله آب، برق و گاز است و امیدواریم با هم ارتباط داشته باشند. با همکاری دستگاه های خدمات رسان در ارائه این تسهیلات می توانیم در اسرع وقت این حوزه تولیدی را واگذار کنیم.


هاشمی تاکید کرد: این شهرک صنعتی ظرفیت ایجاد ۱۰۰ کارخانه و واحد تولیدی و زمینه اشتغال ۱۰۰۰ نفر را خواهد داشت.


انتهای پیام/