هلال احمر پس از ۳۰ سال آموزش «تلقیح» آن را به فهرست آموزش همگانی بازگرداند.


معاون آموزشی، پژوهشی و فناوری هلال احمر گفت: افرادی که قصد گذراندن دوره تزریقات را دارند می توانند پس از گذراندن دوره های اولیه کمک های اولیه از اول آذرماه در دوره «تزریق اضطراری» ثبت نام کنند. “البته.


به گزارش ایلنا، پیمان صابران توضیح داد: هم اکنون مربیان هلال احمر در سراسر کشور در دوره های تقویتی حضور دارند تا با افزودن تزریقات به آموزش های همگانی از ابتدای آذرماه سال جاری، بتوانند به اعضای داوطلب و علاقمندان به اورژانس آموزش دهند. موقعیت ها امکان پذیر خواهد بود. توسط حوادث و بحران ها این توانایی را دارند که جان شرکای خود را نجات دهند.


وی داشتن گواهی پایان چهار مرحله کمک های اولیه را پیش نیاز ثبت نام در دوره تزریقات دانست و تصریح کرد: علاقه مندان می توانند در سامانه آموزش آنلاین هلال احمر (خادم) چهار دوره کمک های اولیه شامل کمک های اولیه شرکت کنند. ، خونریزی، کنترل شوک، احیا و سوختگی از طریق یک سیستم واحد و پس از قبولی در آزمون، گواهی گذراندن دوره به صورت الکترونیکی، مراجعه به شعب جمعیت هلال احمر و ثبت نام در دوره کمک های اولیه حضوری. . و تزریقات


صبریان توضیح می دهد: تجربه بلایای طبیعی مانند زلزله های بزرگ در کشور نشان داده است که مصدومان پس از رسیدن به مراکز درمانی تلفات زیادی را متحمل شده اند. اگر افراد علاوه بر کمک های اولیه، با آموزش تزریق نیز آشنا باشند. با سرم درمانی یا حتی یک رگ گیری ساده، امکان درمان و نجات افراد مجروح پس از رسیدن به مراکز درمانی را فراهم می کنند.


وی افزود: تجربه کرونا به ما آموخته است که در صورت دریافت آموزش های عمومی بهداشتی و پزشکی می توان تا حد زیادی از مرگ افراد مبتلا جلوگیری کرد. بر اساس اطلاعات دریافتی، درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ و کمک به خانواده آنها؛ شرایط آنها کمتر احتمال داشت که شدید باشد و از مرگ و میر ناشی از بیماری جلوگیری شد.


وی تاکید کرد: هلال احمر به ویژه در دوران دفاع مقدس توانست واکسیناسیون مقدماتی و علمی را به همگان آموزش دهد. با این حال ده ها سال است که هلال احمر واکسیناسیون را از لیست آموزش های عمومی حذف کرده است و این جمعیت با تکیه بر این تجربیات بزرگ و با حمایت فدراسیون ملی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر در صدد تکرار این تجربه هستند. جمهوری اسلامی به عنوان الگو برای جمعیت هلال احمر، باید الگوی مردم سایر ملل جهان باشد.


صباران مراقبان خانواده بیماران خاص و افراد روستایی و عشایری را در اولویت ثبت نام در دوره واکسیناسیون برشمرد، اما بر تیم آموزش جمعیت هلال احمر در تمامی شاخه های این طرح تاکید کرد. آماده انجام آموزش های مختلف می باشد.برای علاقه مندان به کمک های اولیه و تزریقات.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی هشدار داد: در حال حاضر افرادی که دانش علمی و دانش لازم را ندارند شخصاً انواع مواد مخدر را در منازل و محله خود تزریق می کنند و اقدامات آنها عواقبی برای مردم داشته است. در سالهای اخیر. . هلال احمر با توسعه آموزش های تزریقی تلاش می کند تا دانش عملی لازم را در این زمینه در اختیار عموم قرار دهد تا جامعه بداند که بسیاری از داروها فقط باید در مراکز درمانی تجویز شوند. شرکت کنندگان در این دوره ها علاوه بر تزریق، با بایدها و نبایدها و مسائل حقوقی آشنا می شوند.


انتهای پیام/