هم اکنون شهروندان می توانند یک متر ملک خریداری کرده و به هر قیمتی اجاره کنند


هم اکنون شهروندان می توانند یک متر ملک خریداری کرده و به هر قیمتی اجاره کنند


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مجید عشقی در مراسم افتتاحیه اولین صندوق سرمایه گذاری مسکن گفت: چهارمین ابزار جدید بازار سرمایه امروز راه اندازی می شود و هدف از افتتاح این صندوق تشویق مردم به سرمایه گذاری غیرمستقیم است. و سازمان ها در حال استفاده هستند.وی گفت: از این پس متقاضیان می توانند به هر میزانی در مسکن سرمایه گذاری کنند.


وی ادامه داد: مسکن و املاک از بورس خارج شده است که ۹۰ درصد سرمایه گذاران بورس را فعالان بخش خصوصی تشکیل می دهند، اما بورس نقش عمده ای در حوزه مسکن نداشته است. شرکت های ساختمانی و تجارت مصالح ساختمانی بورس جوابگوی بازار مسکن نبود.


رئیس سازمان بورس با اشاره به اینکه این ابزار جدید پتانسیل جذب سرمایه گذار به بازار مسکن را دارد خاطرنشان کرد: در حالی که بحث سرمایه گذاری در حوزه مسکن مطرح است، مردم تنها با پول زیاد می توانند خانه بخرند اما با در این صندوق مردم می توانند به هر قیمتی خانه بخرند و حتی می توانند مقدار کمی در این بازار سرمایه گذاری کنند.


عشقی تاکید کرد: از طریق این صندوق می توان مدل های مختلف تامین مالی پروژه های عمرانی را شناسایی کرد. همچنین تراکنش های ثانویه این مسیر را می توان با قدرت زیادی آغاز کرد.


وی ادامه داد: این ابزار نقدینگی بالایی را برای بانک ها در حوزه دارایی فراهم می کند و اکنون یکی از جنبه های مهم ایجاد دارایی این است که از طریق این ابزار می توان وارد فاز جدیدی از دارایی سازی و فعال سازی دارایی ها شد.


رئیس بورس افزود: اگر افراد با این صندوق و تجهیزات جدید نتوانند واحدهای ۸۰ یا ۵۰ متری خریداری کنند، آپارتمان های متری زیر یک متر را می فروشند. تقریباً با این ابزار امکان پذیر است.


عشقی می گوید: افراد با هر مبلغی می توانند ملکی کمتر از یک متری بخرند و اجاره دهند.


انتهای پیام/