هندوانه های عصر حجر تلخ بودند!


هندوانه های عصر حجر تلخ بودند!


به گزارش خبرنگار ایلنا، دانشمندان با بررسی توالی DNA یک هندوانه باستانی دریافتند که قدیمی ترین ژنوم گیاهی جهان را در خود جای داده است. علاوه بر این، آنها دریافتند که هندوانه میوه‌ای شیرین و آبدار نیست که امروزه می‌خوریم، بلکه در واقع میوه‌ای با گوشت تلخ است.


تخم هندوانه ۶۰۰۰ ساله در دهه ۱۹۹۰ در حفاری باستان شناسی در غاری به نام Wan Muhggiag در امتداد نوار صحرای آفریقایی که اکنون لیبی نامیده می شود، کشف شد. با توجه به هوای خشک و شور غار، دانه‌هایی که به خوبی حفظ شده‌اند و ممکن است هنگام غذا خوردن روی زمین افتاده باشند، به دانشمندان باغ گیاه‌شناسی کیو در بریتانیا اجازه دادند تا DNA را توالی‌یابی کنند.


تجزیه و تحلیل ژنوم همچنین نشان داد که این دانه از یک هندوانه وحشی، یکی از قدیمی ترین هندوانه های آفریقا است. این کشف بسیار مهم است زیرا از اهلی شدن هندوانه (Citrullus lanatus) خبر می‌دهد که به معنای «خوردن شیرینی» است که امروزه از آن لذت می‌بریم. همچنین بینشی در مورد رژیم غذایی و سبک زندگی مردم باستان ارائه می دهد.


به عنوان بخشی از این مطالعه، محققان ژنوم ده ها گونه هندوانه را در مجموعه گسترده باغ کیو توالی یابی کردند. بر اساس این مطالعه، دانشمندان دریافتند که گله‌داران عمداً این هندوانه‌ی تلخ گوشتی را چیده یا پرورش داده‌اند که با رد دندان‌های موجود در قدیمی‌ترین دانه‌های جمع‌آوری‌شده در سودان مطابقت دارد.


محققان دریافتند که ترکیب ترکیبات تلخ هندوانه باستانی با گوشت قرمز باعث جهش ژنی می شود. با این حال، مشخص نیست در چه مقطعی از تاریخ هندوانه شبیه میوه‌هایی شد که امروزه در میوه‌فروشی‌ها یافت می‌شود.


حال این سوال پیش می آید که چرا می خواهید دانه های چنین میوه تلخی را بخورید؟ دوریان فولر (باستان شناس و گیاه شناس در دانشگاه کالج لندن) به مجله اسمیتسونیان گفت: دانه ها سرشار از چربی های خوراکی هستند و می توان آنها را ذخیره و حمل کرد. ما اغلب تخمه هندوانه یا تخمه کدو تنبل را به عنوان یک میان وعده در نظر می گیریم، اما در برخی موارد، دلیلی وجود ندارد که آنها را برای بذر کشت می کنند.


انتهای پیام/