واکنش فدراسیون فوتبال: تقسیم بندی بازیکنان غیرقابل قبول است


واکنش فدراسیون فوتبال: تقسیم بندی بازیکنان غیرقابل قبول است

رئیس فدراسیون فوتبال با انتقاد از تبعیض های اخیر گفت: فدراسیون فوتبال مسئول تصمیم گیری در مورد تمامی امور مربوط به تیم ملی و در برابر هرگونه تبعیض و سوء تفاهم به ویژه در شرایط فعلی است. دوره بحرانی


به گزارش ایلنا، سید میرشاد مجدی رئیس این اتحادیه گفت: متأسفانه تحریم تیم ملی فوتبال ایران در پایان اردوی قطر آغاز شد و اگرچه نشانه هایی از محو شدن آن وجود داشت، اما در ۴۸ ساعت گذشته، انتشار اطلاعات نادرست آشکار از منابع ناشناس بر عهده تیم ملی است که آرامش را برهم زد و فضای بسیار نامناسبی را ایجاد کرد.


مجدی اضافه کرد: بدون شک تک تک ملی پوشان نسبت به اخبار و شایعات و همچنین تقسیم بندی بازیکنان و جایگاه تیم در روزهای اخیر متاسف و نگران هستند. بازیکنان در فضای مجازی با این موضوع غیرحرفه ای و غیرقابل قبول هستند. او تنها مدافع تیم ملی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران است که از استقلال به عقیده خود دفاع می کند. بازیکنانی که در جایگاه سربازان وطن پرست هستند که وظیفه شادی و نشاط مردم ایران را برعهده دارند، نباید نسبت به این گونه امور نگرش داشته باشند و در این امور از کسی حمایت و یا مخالفت نکنند. برای ایجاد شرایط بحرانی فعلی فدراسیون فوتبال از اقدامات انجام شده برای ایجاد این تقسیم بندی آگاه است، بنابراین در برابر چنین رفتارهای غیرحرفه ای قاطعانه می ایستد و اجازه نمی دهد در آستانه جام جهانی، کسی برای برهم زدن آرامش این تیم بهانه بیاورد.


رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از حمایت های وزارت محترم ورزش و دولت محترم و همچنین دغدغه همه کسانی که به وضعیت تیم ملی فوتبال ایران و موفقیت تیم فوتبال ایران اهمیت می دهند قدردانی می کنم. شکی نداریم که همه مردم شریف ایران در جام جهانی حضور دارند و تیم ملی فوتبال خود را می خواهند لطفا با قدرت و اتحاد در مقابل حریفان راهپیمایی کنید. در این مرحله موضوع برگزاری اردوی قبل از شهریور ماه حساس است و به همین دلیل فدراسیون فوتبال بر روی جمع آوری اعتبارات لازم برای برگزاری این اردو و دو دیدار تدارکاتی تمرکز دارد. طرد شدن، اخبار غیررسمی و گمانه زنی های اخیر باعث ایجاد دوقطبی یا چند قطبی در اطراف تیم ملی شده و اتحاد و انسجام تیم ملی را تهدید می کند و این موضوع به هیچ وجه از سوی فدراسیون فوتبال قابل چشم پوشی نیست. اخبار اشتباه، غیر رسمی و اساس حال و هوای گرد و غبار کنونی مربوط به تیم ملی.


رئیس فدراسیون در پایان اعلام کرد: وضعیت تیم ملی و مسائل مربوط به آن تا جام جهانی اجازه تصمیم گیری و دخالت کاملا مستقل را نخواهد داشت. چارچوب همکاری دولت معظم له و وزارت امور خارجه تنها بر تقویت و حل تیم ملی متمرکز است و سخنگوی دولت نیز بر این موضوع تاکید کرد. فدراسیون فوتبال درباره تیم ملی و کادر فنی تصمیم می گیرد، دخالتی در کار نیست، کارشناسی در این گونه مسائل وجود ندارد. در این شرایط حساس، آنچه از همه شما حامیان و حامیان ورزش ملی فوتبال می خواهم این است که برای تقویت تیم ملی برای حضور موفق در جام جهانی دور هم جمع شده و متحد شوید. بر این اساس تک تک بازیکنان تیم ملی به خصوص تک تک بازیکنان هیچ اظهار نظر و موضعی در این زمینه نمی کنند و هرکس در جایگاه خود می خواهد به تعهدات خود برای تضمین موفقیت و تمرین عمل کند. کار تیم ملی


انتهای پیام/