واکنش فیلیمو به مصاحبه اخیر با رئیس ساترا/ چگونه بخش خصوصی می تواند با چنین رگولاتوری سودمند رابطه منطقی و حرفه ای داشته باشد؟


به تازگی

فیلیمو در مصاحبه اخیر ریاست جمهوری ساترا، چندین سوال در مورد مدیریت و کنترل شبکه تلویزیونی خانگی پرسید.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فیلیمو، فیلیمو سوالات مهمی را در خصوص مصاحبه اخیر سرپرست ساترا درباره وضعیت سکوی نمایش خانگی و رضایت نامه منتشر شده در رسانه ها به سترا، کارشناسان و افکار عمومی مطرح می کند.


۱- برای ایجاد هر ساختاری در سطح سازمان ملی یا بالاتر مانند ساترا، داشتن قانون تشکیلاتی یا قانون سازمانی با نقش ها و اختیارات مشخص ضروری است. در این خصوص توضیح دهید که کدام نهادهای قانونگذار و نظارتی کشور باید به این موضوع توجه کنند و اسناد مربوطه را در اختیار عموم قرار دهند.


۲- آیا شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی یا شورای عالی فضای مجازی تعریف دقیقی از واژه فنی-فرهنگی «صوت و تصویر جهانی» دارند؟ آیا این تعریف شامل پلتفرم های نمایش درخواستی می شود؟


۳- آیا معقول است که یک ساختار باریک، کند و بی حرکت قدرت تعریف و اجرای قوانین و فضای حاکمیتی خود و حل تعارض در صورت بروز اختلاف را داشته باشد؟ چگونه بخش خصوصی می تواند با چنین هماهنگ کنندگان ذینفعان رابطه منطقی و حرفه ای داشته باشد؟


در حالی که ما از مقررات عادلانه و نظارت دقیق بر اساس معیارهای شفاف و روشن استقبال می کنیم، اما معتقدیم که موانع ایجاد شده توسط فعالیت های سرکش ساترا و عدم تمایل این گروه به قانونی شدن توسط مقامات.


انتهای پیام/