وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از پیشرفت برنامه هسته ای ایران ابراز نگرانی کرد


وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از پیشرفت برنامه هسته ای ایران ابراز نگرانی کرد

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در گفت و گو با روزنامه آتلانتیک با ابراز نگرانی از پیشرفت برنامه هسته ای ایران گفت که این فعالیت ها موجودیت این رژیم را تهدید می کند.


به گزارش ایلنا، بنی گانتز، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در گفت و گو با نشریه آتلانتیک از پیشرفت برنامه هسته ای ایران ابراز نگرانی کرد و گفت که این فعالیت ها موجودیت این رژیم را تهدید می کند.


وی در ادامه با بیان اینکه رژیم از توان نظامی کافی برای انجام عملیات برخوردار است، گفت: این رویکرد باید به عنوان آخرین راه حل مورد توجه قرار گیرد.


تنها رژیم صهیونیستی به حمایت آمریکا در این مسیر ابراز امیدواری کرد.


ایهود اولمرت، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی، پیشتر با استناد به ادعای گانتز اعتراف کرده بود که این رژیم قادر به حمله به ایران نیست و موضعش در این مورد یک «فخر فروشی بی‌اساس» است.


وی ادامه داد: اینکه ما توانایی حمله به ایران را داریم، فخری بی اساس است.


به عقیده اولمرت، این گونه رفتارها و خودستایی ها بیشتر نشانه ضعف است تا قدرت ما.


نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی همچنین تاکید کرد که این رژیم تقریبا هیچ قدرت نظامی متعارفی برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران ندارد.


اولمرت در روزنامه هاآرتص نوشت: اسرائیل توانایی نظامی برای حمله و تخریب تاسیسات هسته ای ایران را ندارد، همانطور که در عراق در سال ۱۹۸۱ و در سوریه در سال ۲۰۰۷ انجام داد.


وی با اشاره به اینکه ایران می‌تواند ظرف چند ماه اورانیوم مورد نیاز را غنی‌سازی کند و به یک قدرت هسته‌ای تبدیل شود، از رویکرد ضد ایرانی انتقاد کرد و گفت: این کار ضروری نیست.
انتهای پیام/