وضعیت اسفبار کارمندان زن پلتفرم‌های اینترنتی در هند؛ اجتناب کرده اند آزار جنسی به همان اندازه زمان کار بیش از حد و فقدان بیمه


وضعیت اسفبار کارگران زن پلتفرم‌های اینترنتی در هند؛ از آزار جنسی تا زمان کار زیاد و فقدان بیمه

کارمندان گیگ؛ نیروهای پیمانی ساعتی و موقتی هستند کدام ممکن است معمولاً کارهای مختصر مدت را به طور همزمان برای چندین خریدار انجام می‌دهند.


به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل اجتناب کرده اند روزنامه تایمز برابری، طبق گزارشی کدام ممکن است در سال ۲۰۲۰ توسط اتاق‌های بازرگانی و صنایع تکیه کن هند چاپ شده شد، حدود ۱۵ میلیون «کارمند گیگ» هر دو کارمندان پلتفرم‌های اینترنتی در هند موجود است. 


کارمندان گیگ نیروهای پیمانی ساعتی و موقتی هستند کدام ممکن است معمولاً کارهای مختصر مدت را به طور همزمان برای چندین خریدار انجام می‌دهند. کار قابل دستیابی است بیشتر مبتنی بر ماموریت، ساعتی هر دو پاره‌وقت باشد و می‌تواند منصفانه قرارداد مداوم هر دو منصفانه مکان غیر دائمی باشد. 


اگرچه داده‌های در عمق‌ای به راحتی در دسترس است نیست، تصور می‌شود کدام ممکن است کمتر اجتناب کرده اند ۱۰ سهم اجتناب کرده اند پیمانکاران، مشاوران و کارمندان بی طرفانه در اقتصاد گیگ را دختران تشکیل می‌دهند. 


دختران عمدتاً به‌هدف انعطاف‌پذیری به بازار کار پلتفرم‌های اینترنتی می‌پیوندند از وظیفه‌های خانگی و مراقبت اجتناب کرده اند فرزندان را نیز دارند. همراه خود این جاری، اگر کارمندان زن به نقش ها این‌چنینی نپردازند، توان مالی شخصی را اجتناب کرده اند انگشت می‌دهند. ریکتا کریشناسوامی (هماهنگ‌کننده {نیروی کار} تعدادی از نمایندگی پلتفرمی) می‌گوید: «این بدان معناست کدام ممکن است آن‌ها ساده در نقش ها اساس‌ای کم‌درآمد مربوط به آرایش‌گری را به هزینه ۳۰۰ روپیه (۴.۵۰ دلار آمریکا) بدست آمده می‌کنند، حتی وقتی منصفانه کارمند آن‌قدر توانایی داشته باشد کدام ممکن است به شما گزینه بدهد سه برابر این مبلغ را در طول خیلی شبیه به انگشت آورد، دوباره مبلغی کسب نکرده است.»


طبق این گزارش، سرپرست اتحادیه کارمندان گیگی و پلتفرم‌های اینترنتی هند (AIGWU) می‌گوید: پلتفرم‌ها اعلام کردن می‌کنند کدام ممکن است ارائه دهندگان انعطاف‌پذیری هم برای {نیروی کار} شخصی و هم مشتریان حاضر می‌دهند، با این حال این نمایندگی‌ها معمولا کارمندان را مجبور می‌کنند بیش اجتناب کرده اند ظرفیتشان کار کنند. 


کیارا فورتادو، دستیار پژوهشی در وسط وب و گروه در بنگلور هند، موافق است کدام ممکن است اقتصاد گیگ نوشدارویی تسکین بخش برای مشکلات دختران لوفر هندی نیست.


وی تاکید می‌تدریجی: تفکیک جنسیتی شغلی فعلی دسترس در بازار کار استاندارد موجود است. 


دسترس در بازار کار پلتفرم‌های هندوستان دختران عمدتاً در صنعت شکوه و آرایشگری، سلامت و پرستاری و کارهای خانگی محور هستند، مشاغلی کدام ممکن است به طور استاندارد نسبت به کارهایی کدام ممکن است جنسیت آن‌ها را «کار دختران» نمی‌دانند، دستمزد کمتری دارند. فورتادو شکسته نشده می‌دهد: «اگرچه کار در بار و عرضه برای خانمها به راحتی در دسترس است است، سهم آن‌ها {به دلیل} امتیازات ساختاری مربوط به ورود به اتومبیل بیش اجتناب کرده اند ۱ سهم نیست، متعاقباً قابلیت درآمد دختران {در این} زمینه کاهش می‌یابد.» 


هیچ حمایت قانونی {وجود ندارد} و این است برای خانمها جدی تر است


برای زنانی کدام ممکن است در نقش ها رو به خریدار هستند، آزار و تحریک جنسی منصفانه خطر غول پیکر شغلی است. شیتال کاشیپی، ۴۲ ساله (منصفانه نیروی محرک تاکسی پلتفرم اینترنتی اوبر اجتناب کرده اند بمبئی) می‌گوید: «به طور معمول است مشتریان به من می خواهم به نظر می رسید می‌کنند، و من می خواهم می‌ترسم، با این حال تقریباً {هر روز} این اتفاق می‌افتد. من می خواهم نمی‌توانم مشتریان را سرزنش کنم، در هر مورد دیگر آن‌ها به من می خواهم امتیاز پایینی می‌دهند، کدام ممکن است بر مهارت من می خواهم برای به انگشت انتقال کار اصولاً تاثیر می‌گذارد. هر دو اجتناب کرده اند من می خواهم به نمایندگی شکایت می‌کنند و بعداً نمایندگی من می خواهم را جریمه می‌تدریجی.»


فورتادو اصولاً می‌گوید: «نمایندگی‌های پلتفرم اینترنتی وظیفه دفاع کردن اجتناب کرده اند دختران در مخالفت با آزار جنسی هر دو سایر آزارها را در هنگام بازدید هر دو {در خانه} خریدار شخصی برای کار برعهده نمی‌گیرند. در واقعیت آن‌ها بیمه نیستند و این است شرایط در حمایت اجتناب کرده اند شکایات حقوقی دختران در مخالفت با مشتریان متجاوز هم موجود است. کارمندان عرضه‌دهنده در کل همه‌گیری همه‌گیر در کلاس ارائه دهندگان حیاتی قرار گرفتند و همراه خود خطرات بهداشتی غول پیکر مقابله کردند، با این حال هیچ نوع محافظتی بدست آمده نمی‌کنند.»


اگرچه اقتصاد گیگ و نقش ها درمورد به پلتفرم‌های اینترنتی پتانسیل تحمیل به همان اندازه ۹۰ میلیون حرفه در هند را دارد، با این حال میلیون‌ها هندی در جاری حاضر با بیرون هیچ گونه قرارداد هر دو ورود به تامین اجتماعی {در این} بخش کار می‌کنند، از نمایندگی‌های پلتفرم اینترنتی وجود هر شکلی اجتناب کرده اند اتصال کارفرما و کارمند را رد می‌کنند. 


متنوع اجتناب کرده اند کارمندان بازار کار موسوم به گیگ ۱۲ به همان اندازه ۱۶ ساعت در روز کار می‌کنند و {به دلیل} ساعاتی کدام ممکن است صرف بازدید به قرار تحقق می‌کنند و مدت زمان آزاد با بیرون حقوقی کدام ممکن است بین هر نوبت رِزرِو سپری می‌شود، همچنان درآمد کافی {برای زنده ماندن} ندارند. قوانین جدید دستمزد حداقل دستمزد باقی مانده است رئوس مطالب نشده را تضمین می‌تدریجی، با این حال کارمندان گیگ و علاوه بر این وقت اضافی، مرخصی همراه خود {حقوق و دستمزد} سفر را مستثنی می‌تدریجی.


انتهای پیام/