«وفای به عهد» باید دو طرفه باشد/ وعده یک طرفه پذیرفته نمی شود


نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اصل بر این است که قراردادهایی که در اولین قرارداد همکاری در سال ۱۳۹۴ امضا شد، تعهدات آنها و تعهدات ما اجرایی شود.


اسماعیل کوتری نماینده مردم تهران در شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: از جزئیات این پیشنهادات اطلاعی ندارم، با وجود اینکه چیزی تهیه و ارائه شد، در مجلس تصویب شد و چه قانونی. آنها به اصل آنچه بوده اند پایبند بودند و در مورد تعهدات خود به یک نتیجه دو طرفه رسیدند.


وی ادامه داد: اگر هر دو طرف به تعهدات خود عمل کنند، می توان به نتایج دوجانبه دست یافت، اما اگر آمریکایی ها و اروپایی ها بخواهند از چیزی استفاده کنند و به ما بگویند این کار را انجام دهیم، خودشان این کار را نمی کنند و ما هم نمی کنیم. این را بپذیرید و مذاکره نکنید.


او گفت: «چند ماه پیش به توافق نزدیک بودیم، در آن زمان امیر عبداللهیان به سردار سلامی گفت که اگر نتوانید محرومیت ما را حل کنید، مشکلی نیست، اما پس از آن این صحبت ها در داخل کشور واکنش نشان داد. اینکه می گویند سپاه جزو گروه های تروریستی است، دروغ و بی معنی است، چون سازمان سپاه و فعالیت های سپاه همه روشن و قابل درک است، این فرق می کند… نمی توان سازمان مصوب و قانونی هیچ کشوری را با آن مقایسه کرد. گروه های تروریستی چطور ممکن است به هیچ وجه قابل قبول نیست، ملت اصلا قبولش ندارند.


وی افزود: اکنون برادر بزرگوارمان آقای سلامی از نظر علم این موضوع را مطرح کرده است. اما اولین توافقنامه همکاری که در سال ۲۰۱۵ امضا کردیم بر این اصل است که توافقات باید انجام شود و هم تعهداتمان و هم تعهداتمان انجامش دادیم اما به آن عمل نکردیم.


نماینده تهران در پاسخ به این سوال که آیا راهی برای بازگشت طرفین به مذاکرات مشترک وجود دارد؟ وی در پاسخ به این سوال: هر دو طرف باید به توافقنامه همکاری بازگردند، با این تفاوت که تحریم‌های اضافی اعمال‌شده توسط آنها ثابت بماند. نیز حذف خواهد شد.


انتهای پیام/