پتروشیمی عسلویه ۱۰۰ درصد آب و برق مورد نیاز خود را تامین می کند


    پتروشیمی عسلویه 100 درصد آب و برق مورد نیاز خود را تامین می کند

فرزانه در سال ۱۴۰۰ از تامین ۱۰۰ درصدی آب، برق، نیتروژن، بخار و هوای مرحله اول پتروشیمی عسلوه خبر داد: پروژه آپادانا در پایان سال ۱۴۰۲ افتتاح می شود.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مهدی فرزانه، با اشاره به اینکه عمده فعالیت ما تامین تجهیزات متمرکز فاز یک عسلوه است، گفت: سال ۱۴۰۰ سال پر دستاوردی برای این شرکت بود، بنابراین محصولاتی تولید می شود. به ترتیب ۵، ۱۶ و ۳ درصد آب شیرین، بخار، نیتروژن ابزار و هوا و ۱۱ درصد هوا تولید شد.


وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ بخار، تولید آب شیرین و دیگ، رکورد ۱۰ ساله گذشته را شکست، گفت: در خصوص فرآورده های اکسیژن به دلیل مشکلات فنی و داخلی مربوط به مشتری اصلی و همچنین تعطیلی ۴۵ روزه زمستانه، تولید و فروش محصولات اکسیژن ساز. این محصول کمتر از حد انتظار بود.


مدیرعامل شرکت مبین انرژی خلیج فارس ادامه داد: ارزش روز محصولات پتروشیمی در بورس ۶۷۰ هزار میلیارد ریال است و بر اساس مصوبه ۴۷۹ شورای رقابت در تغییر فرمول قیمت و ایجاد یک نرخ موفق نسبتا موفق بوده است. لیست قیمت. سود واقعی ۱۴۰۰-۱۳ هزار برآورد شده به ۶۵۰ میلیارد تن خواهد رسید.


وی در خصوص مجتمع های پتروشیمی که محصولات مورد نیاز خود را از ما دریافت می کنند، گفت: از جمله مشتریان محصولات پتروشیمی مبین، پتروشیمی های زاگرس، جم، پردیس، پارس، برزو و آریاساسول هستند.


فرزانه در خصوص پروژه آپادانا نیز گفت: برآورد هزینه کل پروژه ۱۰ هزار میلیارد تومان است که ۷ هزار میلیارد تن آن تا سال ۱۴۰۰ تخصیص یافته است و برای تکمیل این پروژه ۳ هزار و ۱۳۲ میلیارد تومان دیگر نیاز است که این رقم خواهد بود. از تسهیلات پرداخت می شود.


وی افزود: این پروژه تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۷۷ درصد رسید و تخمین زمان افتتاح پروژه آپادانا سه ماهه آخر سال ۱۴۰۲ است.


انتهای پیام/