پخش مستندی از حسن روشن


پخش مستندی از حسن روشن

ساخته جدید شبکه مستند سیما، آبی روشن، پرتره حسن روشن پیشکسوت باشگاه استقلال به کارگردانی و کارگردانی ابوالفضل توکلی، سه شنبه ۳۰ تیرماه ساعت ۱۸ به نمایش در می آید. فرهنگسرای ارسباران دارای پیشکسوتان فوتبال است.


به نقل از روابط عمومی شبکه مستند ایلنا، توکلی درباره مستند جدید خود گفت: «ابی روشن» اسطوره ای درباره باشگاه استقلال تهران و تیم ملی ایران است که در ۸۰ دقیقه تهیه شده است.


وی ادامه داد: در این فیلم سعی کرده ام بدون توجه به رنگ، آقای حسن روشن یکی از بازیکنان اسطوره ای فوتبال ایران را معرفی کنم. ساخت مستندی از او قطعا می تواند بخش مهمی از تاریخ فوتبال ایران و استقلال را به نمایش بگذارد. نسل جدید باید بداند بازیکنان این نسل چه دستاوردهایی داشته اند. باید گفت که آقای حسن روشن تنها ایرانی است که در تمامی مسابقات بزرگ بین المللی گلزنی کرده است.


وی از مصاحبه با چهره های سرشناس فوتبال در این مستند خبر داد و گفت: حسین کلانی، بختاش فریبا، هادی نراگی، فرهاد مجیدی، حشمت مهاجرانی، وریا غفوری و… از جمله چهره های معروف ورزشی هستند که باعث افتخار ما شدند. دوربین و در مورد آقای حسن روشن صحبت کردند.


توکلی روند ساخت این مستند را اینگونه بیان می کند: فیلمبرداری این اثر از آذر ماه ۱۴۰۰ آغاز شد و تا اردیبهشت ۱۴۰۱ ادامه داشت. این مستند در ورزشگاه آزادی، ورزشگاه آرارات، زمین تمرین استقلال، منزل آقای روشن و چندین مکان دیگر فیلمبرداری شده است.


ابی روشن کارگردان این مستند از مراسم افتتاحیه این مستند خبر داد: صداگذاری و دوبله پیشکسوتان را در شبکه مستند انجام می دهیم و این پرتره ها را در قالب مستند ارائه می کنیم. آنها به نسل جوان؛ من برای ساخت فیلمی در مورد پیشکسوتان ورزش وارد یک شبکه مستند شده ام و این فیلم اولین فیلمی است که روی پیشکسوتان ورزش کارگردانی کرده ام. مستند آبی روشن با حضور پیشکسوتان و فوتبالیست ها از سه شنبه ۳۰ تیر اکران می شود.


مراسم افتتاحیه مستند «ابی روشن» فردا ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.


انتهای پیام/