پرخوری عصبی چیست؟


خوردن و درمان های خانگی برای درمان پرخوری عصبی:
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان ممکن است شامل مشاوره و درمان باشد.

درمان پزشکی
داروها
داروی ضد افسردگی فلوکستین (Prozac) توسط FDA برای درمان پرخوری عصبی تأیید شده است. گاهی پزشکان داروهای ضد افسردگی یا داروهای دیگر تجویز می کنند. بستری شدن همیشه اتفاق نمی افتد. اما در موارد شدید پرخوری ، فرد می تواند به طور موقت در بیمارستان بستری شود. بیشتر اختلالات خوردن شامل درمان خارجی است.

درمان روانپزشکی
درمان رفتاری شناختی (CBT):
در این نوع درمان ، فرد عادات غذایی معمول را می آموزد و بر مواردی که منجر به پرخوری یا پاکسازی می شود تمرکز می کند. به این ترتیب ، افکار غیر منطقی و رفتارهای ناسالم هنگام خوردن بیش از حد ترس دشوار است.
درمان مبتنی بر خانواده (FBT):
این دارو معمولاً در کودکان و نوجوانان برای پرخوری عصبی استفاده می شود و به خانواده ها در مقابله با بیماری و مشکلاتی که می تواند منجر به پرخوری عصبی شود ، کمک می کند.
درمان بین فردی (IPT):
این رویکرد بر مشکلات رابطه با سایر افراد در زندگی متمرکز است. این به این دلیل است که روانپزشک یک شخص معتقد است که نحوه برقراری ارتباط با دیگران می تواند بر سلامت عاطفی و روانی شما تأثیر بگذارد.

درمان تغذیه
هدف از تغذیه درمانی آموزش عادات غذایی خوب است. یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند علائم گرسنگی و سیری را بشناسید. آنها به شما در حفظ وزن و دریافت رژیم غذایی سالم کمک می کنند.

مراقبت از خوردن بیش از حد
علاوه بر پیروی از یک برنامه درمانی ، می توانید اقدامات لازم را برای مراقبت از خود انجام دهید:
برای اطمینان از دریافت مواد مغذی مورد نیاز ، غذاهای سالم را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ها برای شما مناسب هستند یا خیر. و در مورد بهترین فرم و زمان ورزش مشاوره بگیرید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. حمایت دوستان و خانواده می تواند به شما کمک کند تا بر عادت های بد غلبه کنید و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران
کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *