پروژه تحقیقاتی بار و کالا در تهران راه اندازی شد


پروژه تحقیقاتی بار و کالا در تهران راه اندازی شد

معاون محیط زیست، زیرساخت و شهرسازی مرکز مطالعات و شهرسازی تهران گفت: طرح تحقیقات محموله و کالا اعلام می شود و در ماه آینده قرارداد منعقد می شود و از مزایای آن بهره مند می شویم. نتایج نظرسنجی ۱۴۰۲


وی به نقل از سایت شهر ایلنا علیرضا نوری گفت: بر اساس ماده ۹ قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مصرف سوخت مصوب ۱۳۸۵، شهرداری ها مسئولیت اصلی مدیریت بار و کالا را بر عهده دارند. در شهر و حومه. : در سال های اخیر و از زمان تصویب این قانون، مدیریت شهرداری به درستی وارد این حوزه نشده است که لازمه این بازار است که هزینه های هنگفت و تناژ بالایی را رقم زده است. قانون باید زیر نظر شهرداری تهران باشد.


معاون مرکز تحقیقات محیط زیست، زیرساخت و شهرسازی گفت: مدیریت شهری در نظر دارد زیرساخت های حمل و نقل بار و مسافر را توسعه داده و از جیب شهروندان در این توسعه سرمایه گذاری کند. اگر این دارایی وارد بازار نشود در سال های آینده شهرداری با مجموعه ای مواجه می شود که قابل خرج و استفاده نیست.


نوری با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل بار و بار چندین نوع موتورسیکلت، اتوبوس بین شهری، وانت و کامیون داریم که گاهی اوقات بار را به صورت آشفته حمل می کنند، گفت: در حمل و نقل و ترافیک سعی شده بر روی بار و کالا تمرکز شود. مطالعه پروژه برای مدیریت دامنه فعالیت ها در این زمینه.


وی افزود: در گام بعدی برای پیشبرد این پروژه نیازمند همکاری شهردار تهران، معاونت حمل و نقل، شورای اسلامی شهر تهران و مدیریت شهر تهران برای اجرای طرح هستیم تا شهرداری منتفع شود. جایی که سرمایه گذاری می شود و جاده سازی می شود ثروت شهر با بالاترین ظرفیت به جان و جیب شهروندان بازگردانده شود.


نوری با بیان اینکه شهرستان علیرغم درآمدهای صدها میلیاردی از درآمد خود در این زمینه بی بهره است، گفت: امیدواریم با مشارکت وزارت کشور و همه ذی نفعان مطالعه دقیقی انجام شود. تجزیه و تحلیل، تحقیق و جمع‌آوری داده‌ها تناژ محموله ناشناخته و مطمئناً قابل توجه و همچنین اندازه کار را روشن می‌کند. بازار وسیع با تدابیر هدفمندتر به مدیر رسمی و قانونی خود بازگردانده شده و امیدواریم با استفاده از این منابع شاهد رونق شهر باشیم.


معاون محیط زیست، زیربنایی و شهرسازی مرکز تحقیقات یادآور شد: این طرح در حال راه اندازی، فراخوان ها، باز شدن پاکت ها و عقد قرارداد در ماه آینده است. ما می توانیم از نتایج نظرسنجی ۱۴۰۲ بهره مند شویم.


انتهای پیام/