پیاده روی اربعین باید توسط نهادهای مسئول نظارت و تسهیل شود


پیاده روی اربعین باید توسط نهادهای مسئول نظارت و تسهیل شود

رئیس جمهور دو نقش مهم دولت برای زائران اربعین را «نظارت و پشتیبانی» برشمرد و تأکید کرد: وزارت حمل و نقل جاده ای و شهرسازی باید تردد زائران اربعین را به طور مستمر رصد کند و کمبودی در این زمینه نداشته باشد. جهت.


به گزارش ایلنا، سیدابراهیم رئیسی در جلسه امروز هیات دولت با یادآوری اهمیت راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی از تمامی دستگاه های دولتی مسئول در این بخش خواست تا نسبت به وظایف خود آگاه باشند و آن را با جدیت انجام دهند. کلیه علاقمندان و متقاضیان..


رئیس جمهور همچنین استانداران را موظف کرد: نظارت مستمر بر روند خدمات رسانی به زائران در مرزها و پایانه ها و در عین حال استفاده کامل از توانمندی های سازمان های شناخته شده و گروه های جهادی.

وی همچنین به زائران اربعین حسینی توصیه کرد زمان سفر خود را در پایانه های مرزی و همچنین استفاده از ظرفیت تمامی معابر مرزی برنامه ریزی کنند تا در هنگام ورود و خروج از کشور با ازدحام و مشکل مواجه نشوند.

رئیسی با ارزیابی تلاش‌های تیم اقتصادی دولت برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در سال گذشته، معتقد است: سرمایه‌گذاری خارجی بالغ بر ۵ میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار در ۱۰ ماهه دولت سیزدهم جذب شده است که این امر نشان از ثبات و پایداری کشور دارد. اقتصاد کشور کشور.

رئیس جمهور بر تقویت بخش تولیدی تاکید و از اقدامات برخی بانک ها در تعطیلی واحدهای اقتصادی به دلیل بدهی به بانک ها ابراز ناراحتی کرد. انحلال واحدهای تولیدی

وی با اشاره به اینکه تعطیلی واحدهای صنعتی اثری جز بیکاری، رکود و زیان ندارد، به معاون اجرایی رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی دستور داد تا بر حل مشکلات بین واحدهای صنعتی و بانک ها تمرکز کنند. . .

رئیسی ارتقای تولید را اولویت دولت سیزدهم دانست و با اشاره به تلاش معاون اول رئیس جمهور و سایر دستگاه های ذیربط برای احیای صدها واحد تولیدی تعطیل و نیمه فعال در ۱۰ ماه گذشته، گفت: دولت تدبیر و امید است. تلاش برای احیای واحدهای اقتصادی با کمترین هزینه برای اجرای رشد سریع تولید کشور.

رئیس‌جمهور در این راستا با قدردانی از تلاش‌های مسئولان اقتصادی دولت در راستای تنظیم تورم، بر لزوم تبیین این اقدام برای مسئولان و مردم تاکید کرد: حتی اگر اصلاح یارانه‌ها انجام شده است، مردم باید در این زمینه تلاش کنند. مطلع. سیستم توزیع و تورم توسط دولت کنترل می شد.


انتهای پیام/