پیام امیر عبداللهیان به پنجمین نشست میزگرد ملی


پیام امیر عبداللهیان به پنجمین نشست میزگرد ملی

نماینده وزارت امور خارجه پیام وزیر امور خارجه کشورمان را در پنجمین نشست همایش ملی در دشستان قرائت کرد.


به گزارش ایلنا، در این نشست نمایندگانی از وزارتخانه های صلح و جهاد کشاورزی، معاون امور اقتصادی استانداری هرمخیز، مدیران کل، نمایندگان بخش خصوصی، اتاق بازرگانی و صنایع و تعاونی ها حضور داشتند. بررسی چالش های پیش روی تولید و صادرات خرما.


پیام وزیر امور خارجه کشورمان به این دیدار به شرح زیر است.


نام خدای مهربان


بسیار خرسندیم که این گردهمایی را در «دشستان» در منطقه قهرمانی و سرزمین نخل ها در سوگ ایام سوگواری امام حسین (ع) برگزار می کنیم.


اهمیت صادرات غیرنفتی و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادی کشور همواره موضوع مهمی بوده است. صادرات غیرنفتی راهبردی کلیدی برای تقویت بنیان اقتصادی مقاومت، تنوع بخشیدن به درآمدهای ارزی کشور، پرهیز از اقتصاد تک محصولی و خنثی سازی تحریم های ظالمانه است.


تحریم هایی که عمدتاً جریان های درآمدی کشور را هدف قرار می دهد.


این در حالی است که بخش کشاورزی کشور نقش مهمی در اقتصاد ملی ایفا کرده است و اقلیم چهارفصل کشور عزیزمان باعث شده است که بخش باغبانی از تطبیق پذیری مثال زدنی در جهان برخوردار باشد.


اشتغال گسترده، ارزش افزوده بالا و صادرات محصولات زراعی ممتاز وجه تمایز محصولات باغی کشور است که در این میان «حرمه» نعمت و محصولی با نامی آشنا و کهن است که جای توجه مضاعف دارد.


وزارت امور خارجه آمادگی دارد با همکاری نزدیک با دست اندرکاران و فعالان این محصول ارزشمند به توسعه و تنوع مسیرهای صادراتی، افزایش سهم بازار هدف و تقویت زیرساخت های مورد نظر برای جذب سرمایه گذاری خارجی کمک کند. .


در خاتمه فرصت را مغتنم شمرده و از زحمات و فداکاری دست اندرکاران این همایش و فعالان عرصه کاشت، تولید و صادرات نخل قدردانی نموده و از خداوند متعال در سربلندی و سربلندی شما آرزوی توفیق دارم. این سرزمین قهرمان


حسین امیرعبداللهیان


وزیر امور خارجهانتهای پیام/