چگونه به طور طبیعی از پوسیدگی دندان و سفید شدن دندان جلوگیری کنیم | وبلاگ تعمیر و نگهداری HUM


منتظر لبخند هستید؟ بیاموزید که چه چیزی باعث زرد شدن دندان ها می شود و چگونه می توانید با خیال راحت و م preventثر از پوسیدگی دندان جلوگیری کنید.

با افزایش سن ، موارد خاصی اتفاق می افتد. در حالی که برخی موارد اجتناب ناپذیر هستند ، می توانید برای پیشگیری از برخی علائم مرتبط با افزایش سن ، مانند زرد شدن دندان ها قدم بردارید.

در دنیایی که به نظر می رسد وسواس زیادی روی لوازم آرایشی وجود دارد ، سفید کردن دندان ها امری رایج است. علاوه بر این ، در تحقیقی در سال 2013 ، 89 درصد از اعضای انجمن ارتودنتیست های آمریکا گزارش دادند که بیماران آنها درخواست جراحی دندان کرده اند.

اما چرا دندان درد اینقدر جدی است؟ آیا این فقط زیبایی شناختی است یا می تواند یک مسئله اساسی را بیان کند یا حتی آن را جدید کند؟

با در نظر گرفتن این س questionsالات ، ما با متخصصان بهداشت دهان و دندان در مورد همه چیز که برای پوسیدگی و زردی دندان شناخته شده است صحبت کردیم ، از جمله نحوه جلوگیری از هر دو.

علت زرد شدن دندان ها چیست؟

به گفته جنیفر جبلو ، DDS ، دندانپزشک و طراح مشهور IntelliWHiTE ، عوامل خارجی و داخلی می توانند باعث ایجاد تغییرات دندانی شوند.

لکه های خارجی

وی توضیح می دهد: شایع ترین نقاط خارجی به عنوان غذا ، نوشیدنی یا سیگار کشیدن شناخته می شود. آنها می توانند آلودگی ایجاد کنند زیرا دندان ها بالا هستند.

جابلو گفت: “ما روزانه غذاهای تازه و آشامیدنی می خوریم و می نوشیم.” آلودگی های ناشی از غذا و نوشیدنی (به نام کروموژن) سطح دندان را تشکیل می دهند. سایر مواد تقویت کننده رنگ از غذا و نوشیدنی ها شامل اسیدها و تانن ها است. در مجموع ، دکتر جابلو می گوید که این مواد می توانند دندان ها را زرد یا حتی قهوه ای نشان دهند.

غذاها و نوشیدنی هایی که می توانند باعث زردی دندان و لکه شدن شوند عبارتند از:

 • قهوه
 • شراب قرمز
 • نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا با رنگ اضافی
 • میوه های تیره رنگ
 • سس ها و چاشنی های ترش

لکه های داخلی

از سوی دیگر ، آلودگی داخلی از عاج (لایه داخلی) دندان ها ایجاد می شود. دکتر جبلو می گوید: “عاج تیره است و تغییر رنگ آن مشکل است.” “این لکه ها زرد یا قهوه ای نیستند ، اما می توانند خاکستری یا سفید باشند.”

به طور مکرر ، دکتر جابلو اظهار می دارد که این نوع لکه می تواند ناشی از آسیب ، داروها و کاهش پوشش آن در سنین بالا باشد.

زنی که شراب قرمز می نوشد ، که می تواند باعث سفید شدن و زرد شدن دندان ها شود

آیا می توانید به راحتی دندان های زرد را برطرف کنید؟

به طور خلاصه ، این پاسخ بستگی به نوع رنگ چهره شما دارد.

دکتر جبلو توضیح می دهد: “لکه های خارجی را می توان با ترکیبی از مواد شیمیایی و پراکسید که پیوندهای کروموژن را از بین می برند و بی رنگ می شوند ، از بین برد.” او برای از بین بردن لکه های خارجی روزانه ، توصیه می کند از ژل ژلینگ روزانه IntelliWHiTE Power Boost استفاده کنید که می توانید آن را به خمیر دندان اضافه کنید.

از سوی دیگر ، او خاطرنشان می کند که “تغییر لکه های داخلی بسیار دشوار است و آنها همیشه به روکش ، روکش یا بند چوبی احتیاج دارند.”

آیا برای سفید کردن دندان ها باید از روش های طبیعی استفاده کنید؟

اینترنت پر از نکات و روش های طبیعی برای سفید کردن دندان ها است ، مانند:

 • آب لیمو
 • سرکه سیب
 • جوش شیرین

اما به گفته Shannon M. Nanne ، RDH – دندانپزشک و مدیر روابط فنی در Curaden USA – مشکل این است که بسیاری از آنها پیامدهای جدی برای محیط طبیعی دندان های شما دارند. به همین دلیل بهتر است از کنار آنها بگذرید.

نان با اشاره به اینکه مینا یک لایه بیرونی نازک است که از حفره ها و حساسیت دندان محافظت می کند ، گفت: لیمو می تواند دندان های شما را سفید کند ، اما اسید می تواند مینای دندان شما را خراب کند. به طور مشابه ، او می گوید که برخی از جوش شیرین حاوی پراکسید هیدروژن (یا مخلوط های مصنوعی) می توانند دندان های شما را سفید کنند ، اما بسیار خشن هستند و می توانند به مینای دندان آسیب برسانند.

چگونه از پوسیدگی و زردی دندان جلوگیری کنیم

با توجه به همه موارد ، بهترین گزینه برای سفید کردن طبیعی دندان ها جلوگیری از پروتزهای اولیه است. در اینجا شش راه برای جلوگیری از تغییر رنگ زرد و انواع دیگر با استفاده از عادات و انتخاب شیوه زندگی آورده شده است.

1. در هواپیماها نوشیدنی های سیاه بنوشید

دکتر جبلو می گوید که نوشیدن از هواپیما به کاهش مانع ارتباط بین نوشیدنی ها و دندان ها کمک می کند.

2. بعد از خوردن غذای رنگی بشویید

برای کمک به پاکسازی لکه هایی که ممکن است باعث ایجاد لکه شوند و از ورود آنها به دندان جلوگیری شود ، دکتر جابلو توصیه می کند که دهان خود را بعد از خوردن هرگونه غذا یا نوشیدنی که به روانکاری کمک می کند ، با آب بشویید.

3. خوب غذا بخورید

سعی کنید قبل از نوشیدن یا خوردن غذای آلوده سالاد یا سبزیجات تیره (مانند کلم پیچ یا اسفناج) بخورید. این به ساخت فیلم روی دندان برای کاهش نفوذ لکه ها کمک می کند. “

به طور مشابه ، او می گوید که پیروی از رژیم غذایی سالم ، رژیم غذایی سالم می تواند کمک کننده باشد. به اشتراک گذاشتن چند میوه و سبزیجات که می توانند “به عنوان یک مسواک طبیعی عمل کنند” ، مانند:

 • سیب
 • گلابی ها
 • غلات
 • هویج
 • گل کلم
 • خیار

زنی که از خمیر دندان برای از بین بردن لکه ها و لکه ها استفاده می کند

4. مراقب خمیر دندان “سفید کننده” شدید باشید

دکتر جبلو اشاره می کند که لوازم آرایشی که دندان ها را سفید می کند چنین نیست. به جای به اشتراک گذاشتن ، آنها فقط نقاط برتر را حذف می کنند. در هر زمان ، او از شما می خواهد که مراقب آنها باشید زیرا آنها “با لاستیک خشن بارگیری شده اند”.

نان موافق است. او می گوید: “من توصیه می کنم که Curaprox Black یک خمیر سفید برای دندان های بیماران من باشد.”

5. روی مسواک الکترونیکی سرمایه گذاری کنید

در نهایت ، نان اظهار داشت که مسواک های برقی از بین بردن لکه های خارجی دندان م thanثرتر از مسواک های دستی هستند. اگر دندانهای زرد یکی از بزرگترین مشکلات شما هستند ، خرید مسواک با کیفیت بالا ممکن است ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

6. یک بررسی جامع بهداشت دهان و دندان را دنبال کنید

در مقاله خداحافظی ، توصیه نانه ساده است: “بهترین کاری که می توانید برای درخشندگی و سفید شدن دندان های خود انجام دهید این است که دو بار در روز مسواک بزنید ، روزانه مسواک بزنید یا از مسواک استفاده کنید ، دو بار در سال به دندانپزشک مراجعه کنید و غذا را کاهش دهید. که دندان های شما را مسدود می کند ”

به طور کلی ، از نکات فوق برای رسیدن به درخشان ترین و سفیدترین لبخند خود استفاده کنید اما بدون احساس درد دندان یا آسیب.Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *