کارکنان شهرستان شوش از مزایای آب و هوای بد برخوردار می شوند


کارکنان شهرستان شوش از مزایای آب و هوای بد برخوردار می شوند

کارمندان شهر شوش معتقدند به کارکنان شهر شوش به دلیل موقعیت جغرافیایی باید از تخفیف آب و هوای نامناسب برخوردار شوند.


تنی چند از کارکنان شهرداری شوش با اشاره به گرمای ۵۰ درجه ای شوش که همزمان با شروع فصل گرما است به خبرنگاران ایلنا گفتند: در فصل گرما به ویژه تابستان؛ گرمای هوا در شهر شوش به دلیل گرمای هوا و گرمای هوا در شهر شوش اتفاق افتاد. شهر شوش نیز مانند سایر شهرهای خوزستان بسیار گرم است، بنابراین مدیریت شهری باید مراقب وضعیت بد آب و هوای کارکنان خود باشد.


در کنار دمای ۵۰ درجه، رطوبت هوا به طور مداوم در حال افزایش است که باعث ایجاد بیماری های مختلف تنفسی، پوستی و قلبی در بین کارگرانی که در فصل گرما در خارج از منزل مشغول به کار هستند، شده است. ریزگردها علاوه بر گرمای شدید به کارگرانی که به طور مستمر در هوای آزاد کار می کنند آسیب جسمی وارد می کند، بنابراین افزایش حقوق مناسب تلقی می شود.


وی با تاکید بر اینکه “هر کاری در شرایط بد آب و هوایی سخت و زیان آور است”، از اینکه کارگران سوش مشمول قانون مشاغل سخت و زیان آور نیستند و میانگین امید به زندگی در مناطق بد آب و هوا پایین است، انتقاد کرد. زیرا کارگران مناطق دیگر خاص هستند.


وی گفت: برای بازنشستگی زودهنگام کارگران شاغل در چنین شرایطی لازم است سازمان تامین اجتماعی، تعاون و وزارت کار و تامین اجتماعی وارد عمل شود. . کار در یک منطقه با آب و هوای بد معادل کار در یک آب و هوای خوب به مدت دو سال است.


به گفته یکی دیگر از کارگران خدماتی در شوش، دولت هر ساله به دلیل گرما سال را در جنوب کشور تعطیل می کند، اما پیمانکاران شهری و خدمات شهری و تاسیسات سبز شهری شوش این دستورالعمل را رعایت نمی کنند. باید حتی در تعطیلات آخر هفته کار کند. کار در روز جمعه بدون بهره مندی از تعطیلات کاری.


وی افزود: بدی آب و هوا بیشترین آسیب را به کارگران شهری وارد می کند. کارمندان شهرداری مرخصی نمی گیرند. بخصوص ما کارگران شرکت کننده در قراردادی که با پیمانکار منعقد شده ایم ضمانت شغلی نداریم و حق اعتراض نداریم.


این کارگر افزود: کارگران شهر سوش علاوه بر مستثنی شدن از مزایای آب و هوای نامناسب، دیگر حداقل دستمزد روزهای جمعه را دریافت نمی کنند، از طرح طبقه بندی بهره مند نمی شوند و از تمامی مزایای کار در روزهای جمعه برخوردار نمی شوند. ۴-۵ ماه.


انتهای پیام