کارگران تحویل غذا در امارات اعتصاب کردند


کارگران تحویل غذا در امارات اعتصاب کردند

کارگران خارجی و مهاجر تحویل غذا در امارات متحده عربی روز دوشنبه دست از کار کشیدند و خواهان دستمزد و شرایط کاری بهتر شدند. این اقدام برای اعتصاب در تاریخ اقتصادی دوبی بسیار نادر بوده است.


به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، اعتصاب کارگران خارجی و مهاجر تحویل غذا در امارات متحده عربی به دنبال اقدام مشابهی در ماه جاری انجام شد که طی آن کارگران خارجی یک شرکت دیگر را مجبور به تعلیق برنامه‌های کاهش دستمزدی کردند. 


در آخرین اقدام، رانندگان Talabat در واحد خاورمیانه (Delivery Hero)، عصر دوشنبه از تحویل غذا در مرکز مالی امارات و مرکز گردشگری منطقه‌ای این کشور خودداری کردند. 


گروهی از رانندگان شرکت طلابات در ساعات اولیه صبح سه‌شنبه در خارج از رستورانی در دبی به رویترز گفتند که با اعتصاب اوایل ماه جاری توسط کارگران تحویل‌دهنده غذا در “دلیورو” تشویق شده‌اند برای توافقی بهتر اقدام کنند. 


این اعتصاب که خدمات Deliveroo را در آخر هفته به شدت مختل کرده، باعث شد شرکت تحویل غذای بریتانیایی به خواسته‌های رانندگان مبنی بر عدم ادامه برنامه‌های کاهش دستمزد پاسخ مثبت دهد. 


رانندگان طلابات خواستار افزایش ۰.۵۴ دلاری در پرداخت به ۲.۵۹ دلار برای هر سفارش به عنوان کمک هزینه‌ سوخت وسایل نقلیه‌ی خود هستند.


لازم به یادآوری است که در سال جاری در امارات متحده عربی هزینه‌ی سوخت بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است.


یک راننده پاکستانی طلابات به رویترز گفت: «اگر شرکت Deliveroo به راکبان موتورسیکلت خود این دستمزد را می‌دهد. پس چرا ما آن را دریافت نمی‌کنیم؟» 


رانندگان Deliveroo در دبی برای هر تحویل حدود ۲.۷۹ دلار درآمد دارند. 


سخنگوی شرکت Talabat اعلام کرده؛ رانندگان تحویل غذا به‌طور متوسط ​​۳۵۰۰ درهم (۹۵۳ دلار) در ماه درآمد دارند.


به گفته‌ی وی؛ اخیراً تغییری در نرخ دستمزدها ایجاد نشده است و ۷۰ درصد رانندگان تاکنون از ساختار درآمدی شرکت رضایت داشته‌اند. با این حال، رانندگان شرکت مذبور گفتند؛ پس از پرداخت هزینه بنزین، ماهیانه ۲۵۰۰ درهم با ۱۲ تا ۱۴ ساعت کار روزانه درآمد کسب می‌کنند. 


آنها هشدار دادند که اعتصاب می‌تواند تا زمانی که شرکت متعهد به افزایش دستمزد شود، ادامه یابد. اگرچه برخی از آن‌ها نگران هستند با طولانی شدن اعتصاب، آنها در برابر مقامات قرار بگیرند. 


بسیاری از رانندگان حمل و نقل در امارات متحده عربی، از جمله کسانی که برای طلابات کار می‌کنند، می‌گویند توسط آژانس‌هایی استخدام شده‌اند که به طور غیرقانونی از آنها هزینه‌ی مجوز کار دریافت می‌کنند.


انتهای پیام/