کلسترول خون و درمان کلسترول برای فشار خون بالا بهترین درمان


کلسترول خون و درمان کلسترول برای فشار خون بالا

شاید وقتی به متخصص قلب مراجعه می کنید و در حین انجام آزمایش به شما گفته می شود که کلسترول شما بالا است و نیاز به درمان دارید و بسیار نگران هستید این مشکل را داشته باشید.

اما نگران نباشید ، نگرانی زمانی است که نافرمانی می کنید و این کلسترول بالا می ماند. اما اگر از رژیم غذایی خود پیروی کنید و شیوه زندگی خود را تغییر دهید ، قطعاً کلسترول شما کاهش می یابد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی کاهش می یابد.

در بیشتر موارد ، پزشک متخصص شما ممکن است نتواند برای درمان کلسترول شما دارو تجویز کند ، اما شما باید رژیم خود را رعایت کرده و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید تا بتوانید این کلسترول بالا را کنترل کنید تا بتوانید قلبی سالم داشته باشید. به در این مقاله ، نکاتی را به شما ارائه می دهیم که به شما کمک می کند سطح کلسترول خود را تنظیم کنید.

کلسترول خون

اما کلسترول چیست؟

کلسترول یک ماده چربی است که توسط کبد در بدن تولید می شود. از اعصاب محافظت می کند و به ساخت بافت سلولی و تولید گروه های خاص کمک می کند.

خوردن بیش از حد کلسترول برای بدن مضر است و سلامت شما را به خطر می اندازد. بدن چربی خود را از خوردن غذاهای خاصی مانند تخم مرغ ، گوشت و محصولات لبنی حاوی کلسترول دریافت می کند.

اما بدتر اینکه ، ما هم کلسترول خودمان و هم کلسترول بد را داریم ، که در این مقاله به طور مفصل توضیح خواهیم داد:

کلسترول خوب و کلسترول بد چیست؟

نوعی کلسترول به نام LDL وجود دارد که باعث ایجاد پلاک در رگ های خونی بدن ما شده و منجر به بیماری قلبی می شود. این نوع کلسترول “کلسترول بد” نامیده می شود. اما برخلاف این کلسترول ، ما کلسترول خوب نیز داریم که آن را HDL می شناسیم. HDL به بدن ما کمک می کند کلسترول بد یا LDL را از خون خارج کند.

بله ممکن است متوجه شده باشید که باید کلسترول بد را کاهش داده و کلسترول خوب را افزایش دهید. اما چگونه می توانیم LDL و HDL را کاهش دهیم؟ اگر به این موضوع فکر می کنید ، باید بتوانید رژیم غذایی خوبی را شروع کرده و دنبال کنید.

همانطور که می دانید ، بدن انسان برای عملکرد صحیح به مقدار کمی کلسترول نیاز دارد. اما ما می توانیم سطح کلسترول LDL خود را با خوردن غذاهای خاص و دریافت چربی و کلسترول در بدن خود افزایش دهیم. به همین دلیل ، رژیم غذایی نقش کلیدی در ایجاد تعادل بین کلسترول بد و کلسترول خوب دارد.

محدوده دقیق کلسترول خون

کلسترول خون من باید چقدر باشد؟

اگر سطح کلسترول پایین شما زیر 200 باشد ، عالی است و جای نگرانی نیست و می توان گفت کلسترول خوب در بدن شما وجود دارد.

خوب است که کلسترول بد بدن شما زیر 130 باشد ، اما این امر با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط است.

• اگر کلسترول خوب شما 60 یا بیشتر است ، اجازه دهید نگران بیماری قلبی نباشم زیرا خطر ابتلا به این بیماری در این مدت کاهش می یابد.

نکته مهمی که باید در اینجا به آن توجه شود این است که سطح تری گلیسیرید باید زیر 150 میلی گرم در دسی لیتر باشد.

اما شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که با وزن گیری غذاهای مناسب ، چگونه می توانیم این مقدار را در برنامه غذایی خود متعادل کرده و کلسترول خود را کاهش دهیم؟

برای کنترل میزان غذایی که می خورید کمک بگیرید

بسیاری از ما در مورد خوردن و آشامیدن نوشیدنی آرام داریم.

آمریکایی ها به همان شیوه رفتار می کنند ، دو برابر بیشتر غذا می خورند که منجر به چاقی می شود و در نهایت کلسترول بالایی دریافت می کنیم و بسیاری از مشکلات قلبی برای ما پیش می آید.

اما چگونه می توانید سلامت ما را بخورید. ما ساده ترین راه برای کنترل میزان غذای خود را به شما اطلاع می دهیم.
به راحتی می توانید از دستان خود برای اندازه گیری تمام غذا استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر در وعده غذایی خود به شما گفته می شد که اندازه گوشت قرمز یا ماهی به اندازه دست شما است یا اگر 30 گرم نان می خورید ، اندازه کف دست شما خواهد بود. واحد میوه های تازه اندازه یک مشت

علل افزایش کلسترول خون

چه چیزی باعث افزایش کلسترول خون می شود؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، کبد کلسترول را در بدن تولید می کند و عملکرد آن محافظت از بافت ها و سلول ها است ، اما ما با خوردن غذاهای خاص کلسترول را از بدن خود دریافت می کنیم.

به عنوان مثال ، با خوردن غذاهای چرب ، سطح کلسترول را در بدن خود افزایش می دهیم.
اگر شما یکی از آن دسته افراد چاق هستید ، به احتمال زیاد سطح تری گلیسیرید خون شما بالا است ، که می توانید با آزمایش آن را دریافت کنید.

اگر فعالیت خود را افزایش ندهید ، انتظار نداشته باشید که سطح کلسترول شما تغییر کند. زیرا تری گلیسیرید خون بالا و عدم فعالیت قابل مشاهده سطح کلسترول خوب بدن را کاهش می دهد.

کلسترول خون نیز می تواند ارثی باشد. این بدان معناست که اگر یکی از بستگان (درجه یک) خانواده شما سابقه چربی خون بالا داشته باشد ، ممکن است چربی خون بالایی داشته باشید.

همچنین استفاده از دخانیات مانند تنباکو و الکل در بدن کلسترول خوب را کاهش داده و شما را از این بیماری رنج می دهد.


شاید برای شما مفید باشد: علائم و عوارض چربی خون بالا

علائم کلسترول خون بالا

علائم و نشانه های کلسترول بالا چیست؟

خبر بد این است که کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد. به عنوان مثال ، ممکن است فردی دارای کلسترول خون بالا باشد اما به هیچ وجه آن را نمی داند. اگر کلسترول خون شما بالا است ، بدن شما چربی زیادی در شریان ها ذخیره می کند که بسیار خطرناک است.

شریان ها رگ های خونی هستند که خون را از قلب به دیگر قسمت های بدن منتقل می کنند. هنگامی که کلسترول در عروق ما ذخیره می شود ، تجمع پلاکت نامیده می شود.

با گذشت زمان ، این پلاک ها در جریان خون ما تجمع می یابند ، سفت می شوند ، با گذشت زمان عروق را کوچک کرده و آنها را مسدود می کنند. مانند سنگ های کوچک ، آنها در داخل رگ ها تجمع می یابند و هنگامی که تا حد زیادی جمع شوند ، شریان به طور کامل بسته می شود.

قرص های تجمع یافته در تجمع کلسترول در بدن می تواند شکسته شود. هنگامی که شاخه ها شکسته می شوند ، به لکه های خون تبدیل می شوند که جریان خون را متوقف می کنند.

حلقه های بسته یا بسته بسیار آزاردهنده و خطرناک هستند زیرا می توانند بسته شوند بروز حمله قلبی در فرد رشد می کند و حتی با انسداد این رگ های خونی ، خون به درستی به مغز نمی رسد و بیماری می تواند ایجاد شود. شاید شنیده باشید که می گویند ضربان قلب یا ضربان قلب اتفاق افتاده است.

اما همانطور که قبلاً ذکر شد ، افزایش کلسترول نشانه ای نیست که فرد بلافاصله تشخیص دهد و درمان را شروع کند و متوجه خواهید شد که به یکی از بیماریهای فوق مبتلا هستید.

برای پیشگیری از این مشکلات ، بهتر است افراد هم سن خود هر شش ماه یا هر سال مورد آزمایش قرار گیرند و مورد آزمایش قرار گیرند. بهترین راه پیشگیری این است که از رژیم غذایی سالم پیروی کنید و همیشه کار خود را انجام دهید و از تنبلی دوری کنید.

کلسترول بالا چگونه تشخیص داده می شود؟

بله ، ما در بالا گفتیم که کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد آیا برای سکته یا حمله قلبی باید دستان خود را روی هم بگذاریم تا متوجه شویم آیا کلسترول خون ما بالا است؟ خیر
دریافت کلسترول بالا بدون آزمایش غیرممکن است. با یک آزمایش خون ساده می توانید متوجه شوید که کلسترول خون شما بالا است. مردان بالای 35 سال و زنان بالای 45 سال باید سطح کلسترول خون خود را بررسی کرده و هر شش ماه تا یک سال آزمایش خون انجام دهند.

——- این مقاله می تواند به شما کمک کند: س questionsالات و پاسخهای مهم در مورد معاینات معمول

همچنین ، اگر بالای 20 سال دارید و اعضای نزدیک خانواده شما دچار حمله قلبی می شوند ، باید دوباره از نظر فشار خون بالا آزمایش شوید. حال ، اگر در نوجوانی و زیر 20 سال هستید ، اما داروهای خاصی مصرف می کنید یا فشار خون بالا را به ارث برده اید ، باید تحت نظر باشید.

هنگامی که به پزشک مراجعه می کنید و متوجه می شوید فشار خون دارید ، حتماً از پزشک خود بپرسید که هر چند وقت یکبار باید آزمایش شود. برخی از عوامل ایجاد کلسترول بالا عبارتند از:

• سیگار کشیدن

• فشار خون بالا

پیری و پیری

• وراثت

• چاقی

• عدم ورزش

درمان و تجویز کلسترول خون بالا

کلسترول بالا چگونه درمان می شود؟

اما اگر کلسترول بالا دارید ، چگونه می توانید این بیماری را درمان کنید؟ برای حل این مشکل ، باید شیوه زندگی خود را تغییر دهید. اگر سیگار می کشید و الکل می نوشید ، باید ترک کنید و یک برنامه ورزشی روزانه داشته باشید.

اگر اضافه وزن دارید ، باید رژیم بگیرید و وزن خود را کاهش دهید تا خطر بیماری قلبی کاهش یابد. این امر سطح کلسترول شما را در خون تنظیم می کند. و خوردن میوه و سبزیجات ، ماهی و غلات را فراموش نکنید.

برای آزمایش لیپید خون کجا مراجعه می کنید؟

ممکن است فکر کنید که آزمایش خون و اطلاعات مربوط به قرص های فشار خون را می توانید با مراجعه به آزمایشگاه به راحتی انجام دهید. اما این همه ماجرا نیست.

اندازه گیری چربی خون و سطح کلسترول باید با محدودیت های غذایی و گاهی درمان همراه باشد. بنابراین ، اگر این نوع چربی زیاد است ، باید با متخصص تغذیه و پزشک متخصص مشورت کنید.

مرکز اکسیر قلب و دیابت نیازهای افرادی را که به دنبال راهی برای کاهش چربی خون هستند به دلیل تمرکز بر بیماری های قلبی برآورده می کند. شما می توانید از این مرکز نیز دیدن کنید برنامه غذایی بگیرید برای کاهش این نوع چربی خون اقدامات خاصی را انجام دهید.

مشاوره رایگان با پزشکان مجرب و رزرو نوبت با مرکز اکسیر قلب و دیابت الان تماس بگیر.️

آدرس دپارتمان اول: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ. ۱۰

۰۲۱-

۰۲۱ — ۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]
Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *