گرد و غبارهای متعددی از زمان پیدایش آن مورد استفاده قرار گرفته است


گرد و غبارهای متعددی از زمان پیدایش آن مورد استفاده قرار گرفته است

فعالیت های زیست محیطی ذوب آهن اصفهان سوژه گفت و گوی ویژه خبری سیمای اصفهان شد که حمید حسینی، مدیر بهداشت و محیط زیست ذوبخان در آن اظهار نظر کرد.


به گزارش ایلنا از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، حمید حسینی با بیان اینکه ۱۵ خرداد روز جهانی محیط زیست و ۱۶ تا ۲۲ ژوئن روز جهانی حفاظت از محیط زیست نامگذاری شده است، هر هفته اعلام شد. این سازمان به منظور هماهنگی و هماهنگی اقدامات حفاظت از محیط زیست، هر ساله هفته محیط زیست را شعار خود اعلام می کند. امسال شعار هفته محیط زیست ۱۴۰۱ (محیط افراد پایه، فکری، فناور) اعلام شد.


حسینی با تاکید بر اینکه محیط زیست در دست آیندگان است و باید آن را به نسل های آینده بسپاریم، تاکید می کند: ذوب آهن از بدو تاسیس تاکنون از تعداد کافی دستگاه های گرد و غبار در فرآیند تولید خود استفاده کرده و به مرور زمان مدرن تر شده است.


مدیرکل بهداشت و محیط زیست شهرستان ذوبخان گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست ذوبخان اصفهان بر عملکرد زیست محیطی اصفهان نظارت کامل دارد و سالانه ممیزی انجام می دهد. یک سیستم بنایی که میزان آلاینده های خروجی از دودکش را اندازه گیری می کند نیز در قسمت های مختلف کارخانه نصب و به سازمان حفاظت محیط زیست گزارش می شود. علاوه بر این، ما روزانه تحت نظر محیط بانانی هستیم که هر زمان که بخواهند بدون هماهنگی با ما وارد کارخانه می شوند.


وی افزود: نشانگرهای آلودگی در جلوی کارخانه تعبیه شده است که در چند نقطه این پارامترها را اندازه گیری می کند تا وضعیت هوای محیط اطراف مشخص شود.


حسینی در خصوص فعالیت های حفاظت از محیط زیست در بخش آب گفت: پساب صنعتی به طور کامل بازیافت می شود و پسماندها می توانند در کارخانه استفاده شوند و هیچ راه خروجی وجود ندارد. علاوه بر این، جمع آوری فاضلاب شهرهای مجاور به عنوان بخشی از مسئولیت اجتماعی باعث کاهش استفاده از آب خشکسالی، ارتقای سلامت این شهرها و جلوگیری از ورود آنها به رودخانه شده است.


وی با اعلام اینکه جمع آوری زباله یکی از فعالیت های زیست محیطی ذوبخان است، گفت: استقرار مدیریت پسماند شهری در ساختار ذوب آهن اصفهان نشان می دهد که این موضوع از اهمیت ویژه ای برای این شرکت برخوردار است.


حسینی با اشاره به برنامه جامع محیط زیست ذوبخان خاطرنشان کرد: این برنامه با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست استان تدوین شده و دارای ۳۸ بند و چهار اولویت است و تحت کنترل و نظارت سازمان حفاظت محیط زیست است.


مدیر بهداشت و محیط زیست ذوبخان گفت: از این ۳۸ بند ۱۶ مورد به تصویب سازمان محیط زیست رسیده و سایر احکام نیز با جدیت در حال اجراست. با اجرای این برنامه جامع کارهای زیادی در حوزه محیط زیست انجام شده است.


وی افزود: فرآیند تولید در چند کارخانه ذوب آهن نوسازی شده است، اگرچه ذوب آهن اصفهان بیش از نیم قرن سابقه دارد، اما تجهیزات مدرن شده است.


وی گفت: برای اجرای طرح های زیست محیطی از شرکت های دانش بنیان استفاده می کنیم.


وی درباره تاثیر آلودگی فولاد در اصفهان گفت: کارخانه ها ذاتا آلاینده هستند اما فعالیت های زیست محیطی این آلاینده ها را کاهش می دهد. بررسی ها نشان می دهد که آلودگی فولاد هیچ تاثیری بر اصفهان ندارد.


انتهای پیام/