گزارش جامعی از خسارات وارده به کشاورزی و دامپروری بر اثر سیل اخیر در دست تهیه است


گزارش جامعی از خسارات وارده به کشاورزی و دامپروری بر اثر سیل اخیر در دست تهیه است

رئیس کمیسیون کشاورزی شورای اسلامی گزارش جامعی از خسارات وارده به بخش کشاورزی و دامداری در اثر سیل از جمله آثار بر زمین مانده دستگاه های اجرایی منتشر کرد.


به گزارش ایلنا، محمدجواد عسکری امروز (سه شنبه ۲۰ مرداد) در جلسه علنی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه در چند روز اخیر شاهد وقوع سیل بوده ایم که خسارت مالی و جانی به ملت ایران وارد کرده است، گفت: رئیس جمهور و مدیران کشوری، ورود به موقع مسئولان و نمایندگان مجلس منجر به بسیج منابع برای مقابله با بحران شد، اما این آسیب ها با عقب ماندگی ها همراه شد.


وی هشدار داد: کشاورزان و کشاورزان در اکثر استان ها به ویژه فارس متحمل آسیب های زیادی شدند. لازم است در رابطه با اعطای وام و اعطای ساختمان از وزارت جهاد کشاورزی، بانک های عامل، سازمان های برنامه و بودجه و بیمه مرکزی اقداماتی انجام شود. زیان بزرگی برای مردم استان فارس متحمل شده ایم که باید از استاندار و مسئولان استانی استان فارس تشکر و قدردانی کرد.


زرین دشت نماینده مردم داراب به مجلس گفت: کمیسیون کشاورزی بنا به دستور رئیس مجلس تصمیم گرفت گزارش جامعی از میزان خسارت سیل اخیر از جمله مسئولیت ها ارائه کند. هر چه زودتر نمایندگان را در محل به مجلس تحویل دهند. ما از دولت، سازمان های برنامه و بودجه می خواهیم که به خواسته های کشاورزان توجه کنند.


وی در ادامه گفت: با توجه به مطالبات مستمری بگیران، دولت محترم و رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار رفع عاجل مشکلات این بستگان است.


انتهای پیام/