گفتگوها برای لغو تحریم ها در باتلاق غرب است/ رفتار منطقی و عقلانی دارد و نتایج دور از دسترس نیست.


گفتگوها برای لغو تحریم ها در باتلاق غرب است/ رفتار منطقی و عقلانی دارد و نتایج دور از دسترس نیست.

رئیس جمهور نماز جمعه را مهمترین بستر تبیین جایگاه اساسی نظام اسلامی دانست و بر نقش مهم ائمه جمعه در تحکیم ارتباط دولت و ملت تاکید کرد.


به گزارش ایلنا، سیدابراهیم رئیسی صبح سه شنبه در بیست و پنجمین اجلاس سراسری ائمه جمعه کشور به تشریح جایگاه و اهمیت والای آئین سیاسی نماز جمعه در کشور پرداخت و گفت: امروز سکوی نماز جمعه است. محلی برای تبیین مشکلات کشور، مرکزی برای امید آفرینی و بیان دغدغه های شهروندان است. ائمه جمعه حلقه وصل مردم و مسئولان به شمار می روند و بر این اساس می توان گفت که این علمای بزرگوار در کارآمدی نظام حکمرانی و کمک به عملکرد موفق دولت نقش اساسی دارند.


رئیس جمهور با بیان اینکه ائمه جمعه در برقراری ارتباط موثر و مفید بین دولت و ملت نقش بسزایی دارند، اضافه کرد: ائمه جمعه از جمله فرماندهانی هستند که جهاد را در مناطق سخت کشور تبیین می کنند. از آنجایی که ارتباط تنگاتنگی با جامعه دارد و زبان فصیح مردم است، نقش مهمی در انتقال مطالبات مردم به مسئولان دارد. از این منظر نقش ائمه جمعه در ساختار نظام حکومتی کاملاً اساسی و راهبردی است.


رئیسی در بخش دوم سخنان خود به تشریح فعالیت های قوای مختلف دولت در سال گذشته پرداخت و به دستاوردهای حوزه دیپلماسی اشاره کرد. تقویت سیاست همسایگی اصلی ترین اصلی است که دولت در حوزه روابط دیپلماتیک به آن پایبند است، این دیپلماسی است، بنابراین ما در این راستا گام برداشته ایم. خوشبختانه این تغییر جهت استراتژیک منجر به مثبت شدن تراز تجاری با همسایگان ایران و افزایش چند برابری نرخ ارز شده است.


رئیس جمهور طرح تامین امنیت غذایی و افزایش میزان تولیدات کشاورزی را یکی دیگر از موفقیت های دولت در ماه های اخیر خواند و گفت: در نتیجه این طرح در بخش کشاورزی شاهد افزایش چشمگیر میزان تولیدات کشاورزی بودیم. . حدود ۷ میلیون تن محصول از کشاورزان تولید و خریداری کرد.


رئیس جمهور در ادامه به تشریح فعالیت های برنامه ریزی شده دولت برای جذب سرمایه گذاری پرداخت و گفت: بدون جذب سرمایه های داخلی و خارجی نمی توان از رونق و عملکرد اقتصادی اقتصاد ملی حمایت کرد. دولت در این زمینه برنامه های مختلفی را اجرا می کند و سعی دارد با جذب سرمایه گذاری در جهت توسعه اشتغال پایدار و افزایش تولید و رشد اقتصادی گام های محکمی بردارد.


رئیسی همچنین بر تلاش دولت برای عادلانه شدن بودجه ۱۴۰۱ بر اساس سند توسعه اراضی تاکید کرد و گفت: تمرکز اصلی دولت بر ارتقای اقتصاد در همه بخش ها و برقراری عدالت است. بر این اساس هدف ما اجرای عدالت و مردم محوری هم در قانون بودجه سنواتی و هم در تدوین برنامه هفتم توسعه است.


رئیس جمهور با اشاره به برخی از موضوعات مطرح شده از سوی ائمه جمعه، اساس انتصابات دولت را جذب نیروهای کارآمد، پرتلاش و با انگیزه برشمرد و گفت: بارها تاکید کرده ایم که دولت باید از نیروهای کارآمد، جوان و انقلابی استفاده کند. ، بی انگیزه و بی انگیزه نیست. نیروی بی اثر ترک کردن


رئیسی همچنین موضوع عفاف و حجاب را مورد تاکید قرار داد و گفت: نیروی انتظامی یک ملاک است و نباید بر اساس سلایق شخصی در این زمینه باشد.


رئیس جمهور در پایان سخنان خود با اشاره به موضوع مذاکرات برای رفع تحریم ها خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگز از میز مذاکره خارج نشده است. غرب بود که با صدور قطعنامه ای به هیئت مدیره آژانس بین المللی انرژی اتمی در این مذاکرات بحران ایجاد کرد.


رئیسی با بیان اینکه برای به نتیجه رسیدن مذاکرات بیش از هر چیز به اراده طرف مقابل نیاز است، خاطرنشان کرد: مسئله جمهوری اسلامی ایران منطقی و معقول است و اگر طرف مقابل منطقی و منطقی باشد، مذاکرات می تواند به نتیجه برسد.


رئیس جمهور اعتمادسازی در میان مردم را مهمترین هدف کشور خواند و گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری به آینده کشور امیدواریم. به آنچه داریم و حمایت رهبری مردم و رهبر معظم انقلاب».


پیش از سخنان رئیس جمهور، ۹۰۰ امام جمعه با حضور وکلای دینی خوزستان، سیستان، بلوچستان و همدان، حجت الاسلام موسوی فر، حجت الاسلام مهامی و حجت الاسلام شعبانی حضور داشتند. در مورد برخی مشکلات کشور صحبت کرد.


انتهای پیام/