یک مرز خسروی به مرز مراسم اربعین امسال اضافه شد.


یک مرز خسروی به مرز مراسم اربعین امسال اضافه شد.

الحاق مرز خسروی به بندر ترانزیتی از سوی معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل جاده ای در مراسم ارتحال حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اعلام شد.


به گزارش «ایلنا»، حمیدرضا شهرکی گفت: تردد زائران اربعین هر ساله از مرزهای مهران، شلمچه و چذابه انجام می شد و امسال نیز با کنترل، مذاکره و اعلام نهادهای ذیربط کشورمان انجام می شود. کشور. مرز خسروی نیز از سوی ستاد اربعین کشور پایانه ترانزیتی محسوب می شود که اربعین نیز اضافه شود.


وی گفت: به مناسبت ایام اربعین حسینی، اقدامات سازمان حمل و نقل جاده ای و حمل و نقل جاده ای: تامین ساختمان ها و تجهیزات لازم در گذرگاه های مرزی، افزایش گیت های کنترل گذرنامه، بهسازی سرویس های بهداشتی پایانه ها، تامین نوشیدنی های خنک و آب و سیستم های خنک کننده مربوط به فصل گرما تجهیز کشتی ها به سایبان و دستگاه های مه پاش و تامین کلیه ابزار کمکی در زمان راه بندان یکی از اقدامات برای سفر راحت و آسان زائران اربعین حسینی است. در کشور ما.

دوم شهرکی افزود: پایانه های مرزی میرجاوه و ریمدان در مرز پاکستان برای اسکان سیل عظیم زائران امسال از پاکستان به ایران در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: قرار است با افزایش سطح امنیت و تامین امنیت محورهای منتهی به گذرگاه مرزی، آمادگی لازم برای خدمت رسانی به مسافرانی که برای زیارت حرم اباعبدالله الحسین (ع) از مرز عبور می کنند، انجام شود. (مانند).

شهرکی شماره ۲ گفت: همچنین در این ایام برخی از زائرانی که تمایل به تردد با وسیله نقلیه شخصی دارند با وسایل حمل و نقل عمومی به جاده جابجا می شوند. و سازمان حمل و نقل. اینجا جاده ایام اربعین حسین است.

وی افزود: حرکت معترضان از دو هفته قبل از اربعین حسینی آغاز شد و در روزهای پایانی به اوج خود رسید و پیش بینی می شود هفته بسیار شلوغی در بازگشت زائران باشد.

حسینی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره ثبت نام الکترونیکی زائران اربعین گفت: به منظور راحتی زائران، ثبت نام اینترنتی از طریق سازمان حج و زیارت از طریق سماح در حال بررسی است. سیستم. ما از اطلاعات استفاده خواهیم کرد. حسینی به منظور برنامه ریزی دقیق تر سفر زائران.

شهرکی گفت: آمار سال ۱۳۹۷ در کنار پیک سفر اربعین حسینی: قبل از محدودیت‌های ویروس کرونا، بیش از ۳ میلیون نفر در مسیر خروج و بیش از ۳ میلیون نفر در راه بازگشت داشتیم. و در سال ۲۰۱۸، ۱۸۳۰۰۰۰ زائر با وسایل نقلیه عمومی رفت و آمد کردند.

وی حداکثر محدودیت ترافیکی را ۸۰ هزار صندلی در هر ۲۴ ساعت اعلام کرد.

شهرکی دوم همچنین درباره دلایل ورود به مرز مهران در مدت زمان کوتاه به ویژه در مسیر بازگشت از مرز عراق به ایران بیان کرد: هر ساله برنامه ریزی دقیق داخلی مسیر انجام می شود و یک هفته قبل از اجرای دو آیین. زائران آرام و برنامه ریزی شده هستند، از مرز خارج می شوند و زائران از مرز خارج می شوند، همانطور که طبق برنامه ریزی و برنامه ریزی استان ها انجام می شود، زائران هر استان تعیین می کنند که از کدام مرز عبور کنند، اما چه زمانی. با بازگشت همه آنها درخواست خروج از نزدیکترین مرز را دارند و به همین دلیل مرز مهران ازدحام بیشتری دارد لذا به شهروندان توصیه می شود برای بازگشت به ایران از تمامی مرزهای اعلام شده استفاده کنند.

معاون حمل و نقل سازمان حمل و نقل جاده ای سازمان حمل و نقل جاده ای کشور با اشاره به اینکه در مرز مهران ازدحام زیادی خواهد داشت، شهروندان ترجیح می دهند از مرز مهران وارد شوند، گفت: ۱۴ هزار اتوبوس در سراسر کشور فعال هستند. در سال ۲۰۱۸، ۸۰۰۰ اتوبوس از طریق مرز به زائران اربعین خدمات رسانی کردند، اما این تعداد با تعداد افراد وارد شده مطابقت ندارد، بنابراین به مناسبت ایام اربعین امسال، به دنبال ناوگان مناسب برای استفاده در شهر اربعین هستیم. کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین و ستاد اصلی اربعین تلاش می کنیم تا خدمات حمل و نقل کارکنان نظامی، صنعتی و دولتی و همچنین توان ناوگان نظامی را بگیریم و سازماندهی کنیم. ظرفیت جابجایی محل خدمت رسانی به زائران با سرویس دهی مینی‌بوس‌هایی که زندگی مناسب و ایمنی تردد را تامین می‌کنند، افزایش می‌یابد.


انتهای پیام/