۱۰۰۰ پزشک متخصص و کادر پزشکی در آستانه مهاجرت!


1000 پزشک متخصص و کادر پزشکی در آستانه مهاجرت!


به گزارش مردم ایلنا، آیا حقوق قانونی صدها پزشک متخصص و کادر درمانی ضایع می شود؟ آیا ۱۰۰۰ پزشک و کادر پزشکی واجد شرایط در یک بیمارستان تخصصی خصوصی بزرگ در تهران به دلیل مشکلات ناشی از کلاهبرداری یک مدیر محکوم و زندانی مجبور به ترک کشور و مهاجرت خواهند شد؟!


گزارش خبرنگار ما تاکید کرد: امیدواریم نهادهای ذیربط نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد عمل شده و حق همه این پزشکان شایسته و کادر پزشکی زحمتکش را احیا کنند و آنها را از فاجعه ناشی از معاملات ناعادلانه و از پیش برنامه ریزی شده نجات دهند. بر آنها تحمیل شده، اقدام کنید و آنها را نجات دهید.


ماجرا از واگذاری معروف ترین ساختمان بیمارستان خصوصی شمال تهران به این سازمان در نتیجه معامله ای دور از چشم سهامداران اصلی یعنی سهامداران شروع می شود. پزشکان، کادر پزشکی پرتلاش که هیچ نگرانی جز رسیدگی به آنها ندارند، بیماران بدون درمان و در نهایت در ناباوری می مانند و با واقعیت تلخ این معامله ظالمانه و مشکلات ناشی از آن روبرو می شوند. مذاکرات پر از مسائل حقوقی نامفهوم و مهم.


بر اساس این گزارش، از سال ۱۳۸۰ به تدریج مالکیت و سهام این بیمارستان به تعداد زیادی از پزشکان واگذار شد که گاه تمام سرمایه خود را صرف خرید این سهم می کنند به این امید که بتوانند مشغول به کار و ارائه خدمات شوند. اما بعد از چند سال که پول پزشکان بیمارستان ساخته و به بهره برداری می رسد، نه تنها سهم خود را درک می کنند، بلکه متوجه می شوند که چند برابر کل سهام شرکت به یک سازمان، ملک و یا به یک سازمان منتقل شده است. بیمارستان ساختمان ها و حتی تجهیزات پزشکی به سازمان مذکور یعنی آش با جوش منتقل شد.


این گزارش می افزاید: سوالات و ابهامات زیادی در جریان معامله وجود داشت و از همه مهمتر اینکه سهامداران چند سالی در سکوت مطلق از قرارداد فروش بی اطلاع بودند.


یقین دارم که حامیان و مدافعان این نظام با درایت و تدبیر مثال زدنی خود هر چه زودتر وارد میدان خواهند شد و شرایطی را برای احقاق حقوق قانونی، شرعی و انسانی این پزشکان و کادر پزشکی غیرحرفه ای ایجاد خواهند کرد. نه منافع، بلکه برای ایجاد فرصت برای خدمت و تامین سلامت مردم و ادامه کار برای این افراد که بیش از چند هزار نفر در خانواده خود دارند.


از آنجایی که این بیمارستان و این همه پزشک و کادر درمانی از شبکه درمانی کشور خارج شده اند، هرگز قابل جبران، درک، پذیرش و بخشش نیست، این ماجرا به طور کامل و در صورت نیاز مدارک در روزهای آینده ارائه خواهد شد.


انتهای پیام/