۲ نفر از متولیان مرکز احسان اهواز به اتهام «توقیف جسد یک معلول ذهنی» از کار برکنار و به مراجع قانونی معرفی شدند.


2 مرکز کشیک احسان اهواز "محدودیت های جسمی افراد دارای معلولیت ذهنی" برکنار و به مراجع قانونی معرفی شدند

روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خوزستان در رابطه با انتشار ویدئویی با عنوان “آنچه در مرکز احسان اهواز می گذرد” در دنیای آنلاین به شرح زیر است.


به گزارش ایلنا، پس از انتشار ویدئوی «آنچه در مرکز احسان اهواز می گذرد» در شبکه های اجتماعی نمایندگان بهزیستی شهر خوزستان به مرکز غیردولتی توانبخشی معلولان ذهنی احسان آمدند. اهواز بررسی دقیقی انجام داد.


مرکز فوق یک سازمان خصوصی و غیردولتی است و حدود بیست سال است که به صورت تخصصی در زمینه نگهداری از پسران دارای معلولیت ذهنی بالای ۱۴ سال فعالیت می کند.


ویدئوی بالا مربوط به چند ماه پیش است که دو نفر در مرکز توانبخشی با استفاده از لباس، یک معلول اوتیسمی و مشکلات رفتاری شدید را در آغوش گرفته بودند.


لازم به ذکر است که وی با وجود خدمات درمانی و توانبخشی به دلیل اختلالات رفتاری شدید، به خود و دیگران آسیب می رساند و خانواده وی تمایلی به مراقبت از شهروندان معلول و شهروندان ناتوان ندارند. فرد در حال حاضر در مرکز مراقبت است و پس از معاینه تخصصی هیچ نشانه ای از جراحت یا کبودی دیده نمی شود و احتمالاً بدن سالم است.


این فیلم همچنین مردی برهنه را نشان می دهد که در سالن کنار حمام آماده استحمام می شود.


همچنین در بخشی از فیلم، افراد معلول در حال روشن کردن فن ها هستند، زیرا این مرکز با وجود اینکه فیلم قبل از شروع فصل گرما ساخته شده بود، مجهز به سیستم خنک کننده مناسب بود.


لذا با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، دادستان شهرستان اهواز و نمایندگان انقلاب جهت بررسی وضعیت معلولان و نحوه نگهداری از آنها در مرکز حاضر شدند و اطلاعات دقیقی ارائه کردند. برای رفع مشکل و افرادی که ممکن است مقصر باشند اقدامات قانونی صورت گرفت و جلسه کمیته کنترل در مراکز غیردولتی بهزیستی استان و سپس در مراکز بهزیستی استان تشکیل شد و اولین تصمیمات اتخاذ شد. ساخته شده است. به شرح زیر است:


۱- دو نفر سرپرست فوق توسط مالک مرکز بازداشت غیراصولی و غیرمنطقی شهروندان نیازمند اخراج و جهت حل و فصل به مراجع قانونی معرفی شدند.


۲- کادر فنی مرکز به دلیل عدم نظارت کافی موقتاً تعلیق می شود و صاحب حق مرکز تا انتخاب کادر فنی جدید در سمت خود باقی می ماند و به وظایف خود عمل می کند.


۳- اخطار کتبی کمیسیون نظارت بر مراکز غیردولتی بهزیستی خوزستان به مرکز.


لازم به ذکر است که با توجه به کثرت افراد دارای معلولیت، مراقبت و نظارت بر افراد دارای معلولیت در مراکز کاری شبانه روزی بسیار سخت و افراطی بوده و مستلزم دقت، پشتکار، تخصص و مراقبت سازمان است. همچنین با تلاش بی دریغ و خالصانه کارکنان کار می کند و اپراتور به طور مستمر بر فعالیت مراکز نگهداری مربوطه نظارت داشته و در قبال هرگونه قصور و تخلف برخورد قانونی می کند.


در پایان از رسانه های مطرح به خاطر نگاه و سخنوری در جهت رفاه مردم فهیم کمال تشکر را دارم و دلسوزان و همکاران برجسته سازمان حتما به این موضوع رسیدگی خواهند کرد. این مسائل با دقت، به طور کامل و نادیده گرفته نمی شوند. برخی از گزارشات پس از بررسی تخصصی یا تخصصی ممکن است آن چیزی نباشد که در گزارش تصویری یا مکتوب منعکس شده است.


انتهای پیام/