4 علل ناباروری لیبیدو در زنان


یک OB-GYN و یک متخصص زنان و زایمان در مورد علل احتمالی کاهش میل جنسی در زنان و راهکارهایی که به شما کمک می کند احساس بهتری نسبت به فعال کردن میل جنسی خود داشته باشید ، بحث می کنند.

زمان هایی وجود دارد ، حتی زمانی که زمان تنظیم مناسب است ، زیرا بدن شما زمان مناسب برای هر نوع رابطه جنسی را احساس نخواهد کرد. اگر این اتفاق بیشتر از مواقع برای شما رخ می دهد ، از تنهایی دور هستید. کاهش میل جنسی در زنان شایع است: دانشگاه پزشکی شیکاگو در سال 2019 تخمین زده است که تقریباً یک سوم زنان ناتوانی جنسی یا کاهش میل جنسی را گزارش می کنند. البته ، یک سال سخت (و سالهای دیگر) که سال 2020 است به میل جنسی کمکی نمی کند: یک مطالعه کوچک در ایتالیا نشان داد که 24 درصد از زنان احساس کردند میزان علاقه آنها تا سال 2020 در مقایسه با حالت عادی کاهش یافته است.

کاهش میل جنسی ، یا در مقایسه با آنچه می توانید به طور منظم بدست آورید یا در مقایسه با آنچه فکر می کنید * باید انجام دهید ، ممکن است باعث شود احساس کنید مشکلی وجود دارد. این شما را آزار می دهد ، اما اینطور نیست. دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی وجود دارد که به جنبه های سلامتی شما مربوط می شود و کاملاً از کنترل خارج شده است و حتی یک “حق” وجود ندارد. در مورد علل کاهش میل جنسی در زنان و نحوه مراقبت از خود در مواقع ناراحتی و شرایط بیشتر بخوانید.

کمبود میل جنسی چیست؟

میل جنسی و میل جنسی معمولاً تحت شرایط جنسی یا میل جنسی ترکیب می شوند ، اما در واقعیت تفاوت های عمده ای وجود دارد. میل جنسی تمایل به داشتن رابطه جنسی است ، در حالی که ورزش روشی است که بدن شما به رابطه جنسی پاسخ می دهد. دکتر لورن واکر ، روانشناس ، در مقاله ای که در روزنامه 2020 منتشر شده است خاطرنشان می کند “تعداد زیادی” مورد علاقه وجود ندارد ، به ویژه در زمان استرس. طبیعتبه

رابطه جنسی در طیف وجود دارد. Lauren Dummit ، LMFT و روانپزشک در مورد اعتیاد به رابطه جنسی در مشاغل خصوصی در لس آنجلس توضیح می دهد که “رفتار در مردان و زنان در طول سالها تغییر کرده است و طبیعی است که یک مرد در مواقعی رابطه جنسی داشته باشد و با علایق شریک زندگی شما مطابقت داشته باشد.”

تغییرات در میزان میل جنسی شما ممکن است به دلایل زیادی رخ دهد. تغییرات عمده در شیوه زندگی یا تغییرات هورمونی از جمله بارداری ، یائسگی ، یائسگی ، از دست دادن عملکرد یا پایان رابطه می تواند به دخالت در میل جنسی کمک کند. دمیت می گوید: “عوامل دیگری مانند موقعیت ، آب و هوا ، وضعیت جسمانی یا غرور می تواند بر میل جنسی یک زن تأثیر بگذارد.”

“لازم نیست نگران مشکلات سلامتی برای کاهش میل جنسی باشید. با این حال ، اگر این هنجار شما نیست ، ممکن است ایده خوبی باشد که با پزشک خود در مورد تغییراتی که تجربه می کنید مشورت کنید. ” طبق گفته انجمن بهداشت جنسی آمریکا ، این می تواند نشانه ای از عفونت های منتقله از راه جنسی باشد. حدود 10 درصد از زنان ، اما گزینه های درمانی وجود دارد که می توانید با OB-GYN در مورد آنها صحبت کنید. علائم HSDD ، از جمله اختلال عملکرد جنسی و احتمال استرس در یک رابطه عاشقانه در نتیجه ، یا توجه داشته باشید که گاهی میل جنسی کمی دارید ، مهم است که در مورد برخی دلایل کاهش میل جنسی و عملکرد بیشتر بدانید. داروهای وووار

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود؟

1. اضطراب و سلامت روان اضطراب

دمیت می گوید: “اضطراب ، چه مربوط به عوامل خارجی باشد یا مسائل مربوط به سلامت روان ، می تواند نقش مهمی در کمبود میل جنسی ایفا کند.” “ممکن است به دلیل عدم علاقه یا علاقه باشد ، اما گاهی اوقات نمی توان انرژی یا انگیزه را در دنیایی پر از کار و نیازهای متناقض پیدا کرد.” کاهش جنسیت می تواند نشانه ای از بدتر شدن شرایط سلامت روانی از جمله اضطراب و اغلب افسردگی باشد. به گفته کلینیک کلیولند ، از آنجا که افسردگی دارای سطوح پایینی از انتقال دهنده های عصبی دیگر در مغز مانند دوپامین و سروتونین است ، می تواند بر روحیه ، میل جنسی و عزت نفس شما نیز تأثیر بگذارد.

نحوه مراقبت از خود

اگر بی علاقگی شما بیشتر به نظر می رسد و به مشکلات روزمره مربوط می شود ، ممکن است به انجام فعالیتهای آرامش بخش قبل از رابطه جنسی مانند حمام یا دوش آب گرم ، مدیتیشن آگاهانه یا حتی ورزش برای از بین بردن تنش کمک کند. به امتحان کردن چیزی مانند گوش دادن به اروتیک (می توانید برنامه هایی مانند Dipsea و & Jane را بارگیری کنید) می تواند به شما کمک کند تا روحیه خوبی داشته باشید.

از طرف دیگر ، اگر احساس می کنید سلامت روانی شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهم است که قبل از استفاده از سایر داروهای خود در مورد آن ، با شریک زندگی خود ، با درمانگر یا درمانگر جنسی خود و پزشک خود صحبت کنید. خود ، دکتر Pedroso توصیه می کند.

2. سردرد و قاعدگی

یکی از دلایل اصلی کاهش میل جنسی ، تغییرات هورمونی است که در دوران یائسگی و بعد از یائسگی رخ می دهد. یائسگی طبیعی معمولاً در دهه 40 شروع می شود ، اما برای برخی از زنان می تواند زودهنگام شروع شود. چه به طور طبیعی یائسگی را شروع کرده اید ، چه جراحی ، و چه در نتیجه درمان سرطان ، میل جنسی پایین ممکن است یک نشانه باشد. مطالعه ای که توسط دانشگاه بهداشت و علوم اورگان انجام شد نشان داد 41 درصد از زنان نابارور میل جنسی ندارند. مقصر ممکن است کاهش سطح استروژن در دوران یائسگی باشد که می تواند منجر به کاهش میل جنسی و خشک شدن واژن شود و اغلب باعث درد می شود.

نحوه مراقبت از خود

استروژن (که به آن درمان جایگزینی هورمونی نیز گفته می شود) یک داروی تجویزی است که می تواند به بهبود علائم ناباروری از جمله کاهش میل جنسی ، خشکی واژن ، تعریق شبانه و حتی نوسانات خلقی کمک کند. می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا برای شما مفید است یا خیر. اگر به دنبال درمان های طبیعی برای کمبود میل جنسی هستید ، دامیت همچنین توصیه می کند با آزمایش موقعیت جنسی مناسب ، به ویژه اگر رابطه جنسی داغ است ، یا دوباره سعی کنید رابطه جنسی داشته باشید. او می گوید: “ورزش ها می توانند باعث بهبود واژن ، ارگاسم و میل جنسی شوند.”

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت می کنند

3. پیشگیری از بارداری و سایر داروها

دکتر پدروسو گفت: “داروهایی مانند قرص های ضد بارداری ، قرص های ضد بارداری ، فشار خون بالا و داروهای ضد رتروویروسی می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند.” برخی از مطالعات نشان داده اند که برخی از قرص های ضد بارداری با سطح استروژن پایین به خشکی واژن کمک می کنند و افرادی که از داروهای ضد بارداری (قرص های استروژن-پروژسترون مانند Loestrin یا Ortho Tri-Cyclen) استفاده می کنند در مقایسه با افرادی که هورمون ندارند ، ممکن است دچار کمبود میل جنسی شوند. سه ماهه پیشگیری از بارداری

و در حالی که نگرانی های مربوط به سلامت روان مانند افسردگی می تواند بر کمبود میل جنسی بیفزاید ، قرص های ضد بارداری و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب می تواند منجر به کاهش میل جنسی در زنان شود. این داروها باعث بهبود روحیه شما می شوند و این می تواند بر نحوه واکنش شما به رابطه جنسی تأثیر بگذارد. در یک مطالعه ، 71.8 درصد از کاربران ضد افسردگی اثرات منفی بر میل جنسی گزارش کرده اند.

نحوه مراقبت از خود

وقتی صحبت از علل احتمالی کاهش میل جنسی مانند عوارض جانبی جدید (یا مکرر) می شود ، بهتر است ابتدا این موضوع را به پزشک خود ببرید تا ببینید آیا راه حل ها یا تغییراتی وجود دارد که می توانید در داروهای خود ایجاد کنید. یا نسخه اگر شریک زندگی دارید ، صحبت کردن با او در مورد احساس شما در نتیجه درمان می تواند مفید باشد. اگر کمبود میل جنسی شما به رابطه شما یا مسئله رابطه عودکننده مربوط باشد ، پزشک ممکن است تغییر درمان را در برخی موارد یا توصیه کند.

4. بارداری یا زایمان

بسته به اثرات یائسگی ، تغییرات هورمونی در بدن شما در دوران بارداری و بعد از زایمان و تغییرات در سلامت روانی شما در آن دوره ها می تواند منجر به اختلال عملکرد جنسی شود ، و این به طور کلی صادق است. در حالی که در برخی از زنان ، سطوح بالای ایزروژن و پروژسترون در دوران بارداری می تواند منجر به میل جنسی بالا شود ، در برخی از زنان علائم مرتبط با بارداری مانند خستگی ، تهوع یا حتی غرور مرتبط با تغییرات جسمی می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود.

پس از زایمان ، جذب ایزروژن و هورمون ها می توانند غیرفعال شوند ، بنابراین به تنهایی می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. علاوه بر خستگی مادر جدید بودن ، واژن داغ دائمی با بازگشت بدن به حالت عادی ، استرس داشتن یک انسان دیگر برای مراقبت … شما این ایده را دریافت می کنید. تغییرات طبیعی است.

نحوه مراقبت از خود

دامیت گفت برای یک زمان وقت بگذارید. او چرخش یک به یک ، معرفی تنهایی و خلاقیت و همچنین سرگرمی های غیرقابل پیش بینی را توصیه می کند. غافلگیری می تواند به شما در ایجاد روحیه کمک کند. و به یاد داشته باشید که نیازی نیست مستقیماً به رابطه جنسی بپردازید – درگیر انواع دیگری از صمیمیت مانند ماساژ لذت ، بستن چشم ها و تغذیه شریک زندگی خود ، حمام کردن شریک خود یا سایر روابط نزدیک باشید.Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *