5 دستور پخت صبحانه قدرتمند FODMAP کم


چلسی عامر ، MS ، RDN ، CDN، FODMAP وظایف آشپزی صبحانه کم که به حفظ مشکلات گوارشی کمک می کند و شما را پرانرژی می کند.

اگر تا به حال سعی کرده اید از رژیم غذایی کم FODMAP پیروی کنید ، می دانید که چقدر قدرتمند است. در وهله اول نه تنها باید با علائم سوء هاضمه که منجر به رژیم غذایی شما شده است کنار بیایید ، بلکه اکنون باید رژیم غذایی FODMAP کم پیدا کنید: آنچه می توانید بخورید ، چه می توانید و اندازه دقیق تخصیص به

گفته می شود ، شواهد علمی قوی در پشت رژیم غذایی کم FODMAP وجود دارد که به کاهش علائم گوارشی مانند درد شکم و یبوست کمک می کند. به گفته مجله ، برای از بین بردن این علائم یک رژیم غذایی کوچک FODMAP است ، می توانید مزایای دیگری مانند خستگی کمتر و لذت و انرژی بیشتر را دریافت کنید. تغذیه در برنامه درمانیبه

قبل از اینکه به دستورالعمل های اصلی صبحانه FODMAP در زیر برسیم ، بیایید ابتدا ببینیم که کدام FODMAP دقیقاً و چند غذای FODMAP گنجانده شده است.

FODMAP ها چیست؟

FODMAP ها انواع کربوهیدرات هستند از جمله:

  • رشد الیگوساکاریدها
  • از تقسیمات
  • مونوساکاریدها
  • دیپول ها

کربوهیدراتها نوعی کربوهیدرات کوتاه هستند که دستگاه گوارش شما به طور کامل هضم یا جذب نمی کند. آنها از روده کوچک شما به روده بزرگ شما حرکت می کنند و توسط ویروس شما بارور می شوند. برای برخی از افراد ، این یک مشکل نیست – اما برای افراد عاقل تر ، می تواند گاز و سایر علائم گوارشی بیشتری ایجاد کند.

برترین غذا-FODMAP

در اینجا چند نمونه از غذاهای حاوی FODMAP یا کربوهیدراتهای بالغ آورده شده است:

  • فروکتوز: شکر طبیعی موجود در سایر میوه ها و سبزیجات ، شیرینی ها و الکل (مارچوبه ، انبه ، هندوانه ، عسل ، شربت آگاو ، رم)
  • لاکتوز: شکر طبیعی موجود در محصولات لبنی (شیر گاو ، ماست ، پنیر)
  • فروکتان و GOS: نوعی الیگوساکارید موجود در غلات (گندم ، جو ، چاودار) ، سبزیجات (سیر ، پیاز ، کنگر فرنگی) ، لوبیا ، لوبیا و انواع دیگر چای (بابونه ، اولانگ)
  • دیپول ها: مقدار کمی کربوهیدرات موجود در سبزیجات ، میوه ها و شیرینی ها (گل کلم ، قارچ ، هلو ، آلو ، سوربیتول)

همچنین ، این فهرست غذاهای FODMAP ناقص است. و برخی از غذاها ممکن است حاوی بیش از یک نوع FODMAP باشند. به عنوان مثال ، سیب و گیلاس هر دو حاوی فروکتوز هستند و دیپول ها

افرادی که یبوست ، گاز معده ، درد معده و ناراحتی بعد از غذا را تجربه می کنند ، می توانند از رژیم غذایی کم FODMAP استفاده کنند تا به آنها کمک کند بفهمند که برخی غذاها می توانند علائم آنها را ایجاد کنند.

رژیم غذایی کوچک FODMAP چیست؟

غذاهای کم FODMAP غذاهایی هستند که فاقد کربوهیدرات هستند و بو می دهند و به شما در انتخاب غذاهایی که باعث مشکلات گوارشی می شوند کمک می کند. مرحله اول شامل حذف دقیق همه غذاهای FODMAP بالا است. (توجه: بهتر است این قانون را کاملاً تحت کنترل رژیم غذایی مناسب یا ارائه دهنده خدمات بهداشتی تکمیل کنید.)

پس از دو تا شش هفته قطع شدید ، غذاهایی را که حاوی FODMAP هستند ، مجدداً تولید کنید تا گروهی از کربوهیدراتهای قابل اشتعال (یا غذاهای خاصی) باعث ناراحتی شوند.

هدف رژیم غذایی کم FODMAP این است نه برای همیشه در آن بمانید ، زیرا این یک سیاست کوتاه مدت است. با این حال ، به دلیل میزان حذف طولانی مدت ، بسیاری از مردم در حال حاضر با چیزی برای خوردن دست و پنجه نرم می کنند.

اگر از این رژیم پیروی کنید ، رژیم عادی شما ممکن است (به طور موقت) بدون محدودیت باشد. همچنین می تواند باعث افسردگی شود که به نوبه خود دستگاه گوارش را بدتر می کند.

اگر در خوردن صبحانه با رژیم غذایی کم FODMAP (آه ، دیگر نان تست آووکادو) مشکل دارید ، این دستور العمل های ساده را امتحان کنید.

5 دستور العمل اساسی FODMAP برای پخت صبحانه

اگرچه مرحله مصرف کم FODMAP کوتاه مدت باقی می ماند ، اما تمرکز بر خوردن غذاهای مختلف بسیار مهم است. با وجود غذاهای زیاد در لیست “نخور” ، این کار دشوار است. با این حال ، چرخاندن آنچه برای صبحانه می خورید می تواند به کاهش خستگی کمک کرده و از دریافت مواد مغذی مختلف اطمینان حاصل کند.

Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *