درمان ضربان قلب غیر طبیعی و برداشتن قلب


ضربان قلب غیر معمول و تپش قلب

غذا برای قلب ؛ هر ضربان قلب در اثر شوک الکتریکی ایجاد می شود که معمولاً توسط سلول های تخصصی در محفظه فوقانی قلب (سلول های قلب) ایجاد می شود. این علائم در افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی معیوب است و خیلی سریع بروز می کند ، به طوری که قسمت های بالای قلب به جای تپش فعال (فیبریلاسیون) ارتعاش می کند. برای بازگرداندن ضربان طبیعی قلب ، منابع این نقاط داغ باید از بقیه قلب جدا شود.

رایج ترین درمان فیبریلاسیون دهلیزی برداشتن کاتتر است. در این روش ، جراح یک یا چند لوله نازک را از طریق رگ های خونی وارد قلب می کند. شما از کاتتر نقشه برای تشویق استفاده می کنید و سپس این نقاط را با سرما یا گرما با نوک سوند از بین می برید.

این باعث ایجاد زخم هایی می شود که تکانه های الکتریکی را مختل کرده و ضربان طبیعی قلب را باز می گرداند.
لازم به ذکر است که استفاده از سرمای شدید برای ایجاد زخم (سرماخوردگی) رویکرد جدیدی است.

پزشک یک کاتتر را از طریق کشاله ران وارد ناحیه قلب می کند که در آن آریتمی ایجاد می شود. سپس از آن برای جابجایی و قرار دادن یک بادکنک کوچک که محل را نگه می دارد استفاده کنید. نتیجه یک تکه قرمز است که مسیر عکاسی سیگنال های منفی را متوقف می کند. این روش زمان کمتری نسبت به حذف حرارت می گیرد و می تواند خطرات مشابه و عواقب ناخواسته ای را به دنبال داشته باشد.

در 48 ساعت اول پس از آزمایش ، ممکن است خسته شده و نوسانات خلقی را تجربه کنید. از دستورات پزشک خود در مورد مراقبت از زخم ، دارو ، فعالیت بدنی و قرارهای بعدی پیروی کنید. زمان الکتروکاردیوگرام ایجاد شده و منجر به خطوط موزون برای بررسی ریتم قلب می شود.

برخی از افراد ممکن است پس از حمله قلبی ، دوره های کوتاهی از ضربان قلب نامنظم یا آریتمی را تجربه کنند. این یک واکنش طبیعی است که بافت ها بهبود می یابند و باید در طول زمان حرکت کنند. در صورت لزوم ، پزشک ممکن است اقدامات بیشتری را انجام دهد ، از جمله افزایش سرعت ، به ویژه برای درمان مشکلات ضربان قلب.

درمان آریتمی قلبی و فیبریلاسیون دهلیزی

در مورد فیبریلاسیون دهلیزی

در طول فیبریلاسیون دهلیزی ، دو فیبریلاسیون دهلیزی (دهلیزی) به طور غیرطبیعی و نامنظم – بدون هماهنگی با دو پایینی (بطن ها) می تپند. افراد مبتلا به بیماری قلبی ممکن است مبتلا به آسم (تنگی نفس) ، تنگی نفس و ضعف باشند. این وضعیت می تواند آنها را در معرض خطر سکته مغزی قرار دهد. این بیماری در صورت عدم درمان تنها با گذشت زمان بدتر می شود.

کاهش فیبریلاسیون دهلیزی

فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی تکنیکی است که برای درمان ضربان غیرطبیعی قلب (آریتمی) استفاده می شود و از قسمت فوقانی قلب (دهلیز) شروع می شود. این یک نوع حمله قلبی است که با ایجاد اسکار یا تخریب بافت قلب ، اختلال در سیگنال های الکتریکی اشتباه ایجاد می کند.

اگر داروها یا مداخلات دیگر برای کنترل نارسایی قلبی مثر واقع نشوند ، می توان از برداشت فیبریلاسیون دهلیزی استفاده کرد. درمان فیبریلاسیون دهلیزی اغلب علائمی مانند خستگی و تنگی نفس را بهبود می بخشد. توجه داشته باشید که بدون درمان ، فیبریلاسیون دهلیزی با گذشت زمان بدتر می شود.

این مقاله می تواند به شما کمک کند: نمره آریتمی قلبی ؛ هر آنچه می خواهید در مورد آریتمی های قلبی پیدا کنید

انواع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی

نوع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی بستگی به علت ضربان قلب غیر طبیعی و سایر بیماریهای قلبی دارد. سه نوع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی عبارتند از:

ترخیص کاتتر

پزشک لوله های باریک و بلند را به قلب هدایت می کند و گرما یا سرما را آزاد می کند. این امر باعث ایجاد زخم های کوچک در مناطق خاصی از ماهیچه قلب می شود که سیگنال های الکتریکی غیرطبیعی را در قلب شما مختل یا از بین می برد. ممکن است فرایندی به نام جداسازی ورید ریوی را بشنوید که نوعی از برداشتن کاتتر است.

راه امواج

این یک عمل جراحی قلبی است که در طول جراحی قلب باز انجام می شود. پزشک با استفاده از چاقوی چاقو یا وسیله ای برای ایجاد پیچ ​​و خم از پیچ و خم استخوان های قرمز در قسمت فوقانی قلب استفاده می کند. مانند برداشتن سوند ، زخم های سیگنال های الکتریکی را که باعث انواع دیگر آریتمی می شود ، التیام می بخشد.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی به درمان های دیگر پاسخ ندهد ، ممکن است به عمل جراحی قلب دیگری مانند جراحی بای پس عروق کرونر یا ترمیم دریچه قلب نیاز داشته باشید ، زیرا این برای شما بهترین است.

کاهش گره AV

با برداشتن گره دهلیزی بطنی ، پزشک از کاتتر برای ایجاد اسکار در ناحیه قلب به نام گره AV استفاده می کند. این جایی است که اندام فوقانی (دهلیز) و اندام تحتانی (بطن) به هم متصل می شوند. بافت کمیاب از ارسال تکانه های الکتریکی به دهلیز جلوگیری می کند.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی با سایر روش های درمانی بهبود نیافته باشد ، برداشتن گره AV ممکن است مناسب باشد. همچنین ممکن است برای کنترل ضربان قلب بعد از فرسایش گره AV به یک ضربان ساز نیاز داشته باشید.

در استفاده از نرم کننده قلب کمک کنید

با استفاده از تکنیک توقف قلب کمک کنید

فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی برای کاهش علائم و نشانه ها و بهبود کیفیت زندگی استفاده می شود. این ممکن است برای افرادی که مبتلا به فیبریلاسیون هستند و با دارو یا سایر روش های درمانی قابل درمان نیستند ، گزینه ای مناسب باشد.

خطر خاتمه فیبریلاسیون

خطرات فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی بستگی به این دارد که آیا دچار سایش سوند یا جراحی قلب باز شده اید ، که بسیار نادر است.
خطرات عبارتند از:

خونریزی یا عفونت در اتاق عمل یا سیستم تخلیه
• آسیب به عروق خونی
• دل درد
• آسیب به دریچه های قلب
آسیب به سیستم الکتریکی قلب ، که می تواند آریتمی را بدتر کند و به ضربان ساز نیاز دارد تا آن را کنترل کند.
لخته شدن خون در پاها یا ریه ها (ترومبوآمبولی وریدی)
• سکته مغزی یا حمله قلبی
تنگی ورید ریوی
• مرگ در موارد نادر

حذف فیبریلاسیون

چگونه برای فسخ آماده شویم

پزشک شما را آزمایش می کند و چندین آزمایش برای آزمایش وضعیت قلبی به شما می دهد. او در مورد خطرات و مزایای تخلیه فیبریلاسیون دهلیزی با شما صحبت خواهد کرد. بنابراین ، شما باید در مورد هرگونه حساسیت یا واکنش نسبت به درمان به پزشک خود اطلاع دهید. و اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید ، به او اطلاع دهید.
شب قبل از عمل باید غذا بخورید و بنوشید. در صورت مصرف دارو ، از پزشک خود بپرسید که آیا باید قبل از عمل به مصرف آن ادامه دهید یا خیر. در برخی موارد ، به شما دستور داده می شود که چند روز قبل از عمل ، مصرف داروهای آریتمی قلب را متوقف کنید.
اگر دستگاه قلبی مجهز دارید ، مانند ضربان ساز یا دستگاه قلب متحرک ، با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا احتیاط های ایمنی را باید انجام دهید یا خیر.

در طول کاتتر فیبریلاسیون دهلیزی

1. برداشتن کاتتر در بیمارستان برای فیبریلاسیون دهلیزی انجام می شود. قبل از جراحی ، متخصص پیچ خوردگی را روی بازو یا دست شما قرار می دهد و به شما آرام بخش می دهد. در برخی موارد ممکن است به جای خواب از بیهوشی عمومی استفاده شود.

بعد از اینکه برای کار درست آرام شدید ، پزشک یا متخصص دیگر ناحیه کوچکی را در نزدیکی ماهیچه های گردن ، گردن یا شانه شما نگه می دارد. پزشک یک سوزن را وارد ورید می کند و غلاف را با سوزن هدایت می کند.

3. پزشک کاتترها را به غلاف منتقل کرده و آنها را به چند نقطه در قلب شما هدایت می کند. می توانید رنگ را روی سوند بمالید ، که به او کمک می کند با استفاده از تصویربرداری اشعه ایکس ، رگ های خونی و قلب شما را ببیند. کاتترها دارای الکترودهایی هستند که می توانند برای ارسال تکانه های الکتریکی به قلب و ثبت فعالیت الکتریکی قلب استفاده شوند. این فرآیند استفاده از تصویربرداری و سایر آزمایشات برای تعیین علت آریتمی شما ، مطالعه “الکتروفیزیولوژی (EP)” نامیده می شود.

4- در مرحله بعد ، جراح از نوک کاتتر برای قرار دادن گرما (رادیو خروجی رادیویی) یا سرما (کرایوآبلاسیون) به داخل هدف برای تخریب بافت و ایجاد زخم استفاده می کند.

5. این پروسه معمولاً سه تا شش ساعت به طول می انجامد. اما مراحل سخت می تواند زمان زیادی طول بکشد.

6. در طی این روش ، هنگام قرار دادن رنگ روی سوند یا تزریق انرژی به نوک سوند ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. بنابراین ، در صورت داشتن هرگونه درد یا تنگی نفس ، به پزشک خود اطلاع دهید.

بعد از فیبریلاسیون قلب

پس از برداشتن کاتتر فیبریلاسیون دهلیزی

• بعد از عمل در بیمارستان بستری خواهید شد ضربان قلب و فشار خون شما دائماً با پیامدهای ناخواسته بمباران می شوید.

بسته به شرایط ، ممکن است بتوانید همان روز به خانه برگردید.

ممکن است بعد از جراحی احساس درد کنید ، اما این درد نباید بیش از یک هفته طول بکشد. معمولاً ظرف چند روز پس از جراحی می توانید به فعالیت های عادی خود بازگردید.

نتایج

فیبریلاسیون دهلیزی می تواند علائم و نشانه های مشکل ضربان قلب شما را کاهش داده و کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. اما تضمین نمی شود که خطر سکته مغزی را کاهش دهد ، بنابراین پزشک ممکن است به شما توصیه کند که مصرف تصفیه کننده های خون را ادامه دهید.

ضربان قلب غیرطبیعی ممکن است بازگردد. عود در بزرگسالان و در افراد مبتلا به سایر بیماریهای قلبی مانند فشار خون بالا یا سابقه فیبریلاسیون دهلیزی شایع است.

حدود سه ماه پس از جراحی به پزشک خود مراجعه خواهید کرد. اگر فیبریلاسیون دهلیزی شما بازگردد ، اکنون می توانید آن را با دارو کنترل کنید. برخی افراد راه دیگری را برای پایان دادن به آن می خواهند.

حتی پس از توقف موفقیت آمیز ، پزشک ممکن است توصیه کند که از مانیتورینگ مداوم قلب مانند ضبط استفاده کنید. اگر هنوز سکته قلبی دارید ، پزشک ممکن است به طور دائمی ضربان ساز را توصیه کند.

نارسایی قلبی و میزان موفقیت آن

میزان موفقیت در جراحی قلب

دیدگاه بعد از عمل خوب است ، اما بستگی به نوع و شدت مشکل دارد. بنابراین دستیابی به نتایج خوب حداقل 3 ماه طول می کشد.
با توجه به این درمان فیبریلاسیون دهلیزی ، یک مطالعه بزرگ بین المللی نشان داد که تخلیه کاتتر در افراد مبتلا به این بیماری حدود 80 درصد م effectiveثر است و 70 درصد مردم نیازی به داروهای ضدالتهاب ندارند.

در مطالعه دیگری ، میزان فرسایش به طور گسترده برای انواع مشکلات آریتمی فوق بطنی مورد ارزیابی قرار گرفت و مشخص شد که 74.1 درصد از افرادی که تحت این عمل جراحی قرار گرفتند در درمان ابلیشن موفق بودند ، 15.7 درصد موفق بودند و 9.6 درصد از عدم موفقیت خود آگاه بودند. به به

علاوه بر این ، میزان موفقیت بستگی به نوع مشکلی دارد که باید کاهش یابد. به عنوان مثال ، افرادی که مشکلات مزمن دارند نسبت به افرادی که مشکلات موقتی دارند ، موفقیت کمتری دارند.

منبع:
www.lunoclinic.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]
Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *