نقش منیزیم در بدن – مرکز بهداشت آرمون


خلاصه
منیزیم با مبارزه با کلسیم ، که باعث تحریک انقباض می شود ، به سلول های ماهیچه های قلب شما کمک می کند تا شل شوند. این مواد معدنی برای اطمینان از همسویی و آرامش مناسب سلولهای قلب با یکدیگر رقابت می کنند.

3- تنظیم اختلالات ماهیچه ای
منیزیم نقش مهمی در تنظیم سیستم عضلانی دارد. مانند قلب ، منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم برای کمک به ماهیچه ها عمل می کند. در عضلات شما ، کلسیم به پروتئین هایی مانند تروپونین C و میوزین متصل می شود. این فرایند ساختار این پروتئین ها را تغییر داده و باعث خرید آنها می شود. کلسیم منیزیم به دلیل این مفاصل به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند. اگر بدن شما منیزیم کافی برای رقابت با کلسیم ندارد ، ماهیچه های شما می توانند وارد شده و باعث گرفتگی یا اسپاسم شوند. به همین دلیل ، منیزیم همیشه در درمان گرفتگی عضلات تحت نظر پزشک در دوز مناسب توصیه می شود.

خلاصه
منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم عمل می کند و به سلول های ماهیچه ای بعد از کاهش وزن کمک می کند. هنگامی که سطح منیزیم پایین است ، ماهیچه ها می توانند منقبض شوند و علائمی مانند گرفتگی عضلات یا اسپاسم ایجاد کنند.

4- کنترل قند خون در دیابت نوع 2
افراد مبتلا به پیش دیابت اغلب دارای سطوح پایین منیزیم هستند که می تواند وضعیت را بدتر کند زیرا منیزیم به کنترل انسولین کمک می کند ، قند را از جریان خون خارج کرده و به سلول های ذخیره می رساند. به عنوان مثال ، سلول های شما دارای گیرنده های انسولین هستند که برای عملکرد صحیح به منیزیم نیاز دارند. اگر سطح منیزیم پایین باشد ، سلول ها نمی توانند از انسولین به درستی استفاده کرده و سطح قند خون را افزایش دهند. افزایش مصرف منیزیم می تواند قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد. تجزیه و تحلیل هشت مطالعه نشان داد که مکمل منیزیم باعث کاهش سطح قند خون در شرکت کنندگان مبتلا به دیابت نوع 2 می شود. با این حال ، اثرات مفید منیزیم بر کنترل قند خون تنها در مطالعات کوتاه مدت یافت شده است.

5- بهبود کیفیت خواب
بی خوابی یک مشکل عمده بهداشتی در سراسر جهان است. رژیم منیزیم با کمک به آرامش ذهن و بدن می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد.

Posted on

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *